Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać kupony, zniżki, informacje o nowościach i promocjach.
Świece rytualne do czarów 10 pytań i 10 odpowiedzi. 23

Rozpoczynamy krótki cykl w którym odpowiemy na najpopularniejsze zapytania dotyczące magicznych tematów. Tematy możecie zgłaszać w komentarzach lub na FB a także mailem i zostawiając wiadomość offline.

10 PYTAŃ - 10 ODPOWIEDZI

Świece magiczne, do rytuałów,

na pieniądze, na miłość....

 

1. Jakie świece do rytuałów? Gdzie kupić świece rytualną?

W Cedrowych Wzgórzach - czyli u nas :-)

Gdzie jeszcze?

Wszystko zależy od tego co pojmujemy pod pojęciem "rytualnym". Jeśli to przedmiot do rytuału, to nadaje się każda świeca spełniająca podstawowe warunki. Najważniejszym jest by była świecą, czyli zawierała knot (knoty) i paliwo stałe w postaci wosku, parafiny, stearyny. Drugim elementem jest kolor, który kieruje nas w stronę celu jaki ma spełnić nasza świeca. Kolor powinien być także wewnątrz świecy (tzw. barwienie na wskroś, a nie tylko oblewanie barwnikiem).

Uważa się, że świece powinny być zrobione z naturalnych wosków. Jeśli chcemy takich użyć, trzeba będzie już bardziej poszukać. A jeśli będziemy życzyć sobie profesjonalnie przygotowanych ręcznie świec rytualnych, tradycyjnymi metodami, przez osoby parające się magią? Osoby, które podczas tworzenia wybierają właściwy materiał bez szkody dla środowiska, dla lokalnej ludności, tworzące zgodnie z cyklami przyrody (pory dnia, fazy księżyca, emocje osób), to ilość sklepów oferujących taki towar, jakim są świece rytualne (w naszym rozumieniu tematu) stanie się wielce problematyczne.
Sumując:
Wybieraj świece rytualne wg wzoru (od najważniejszego): kolor, materiał, producent, kształt.

 

2. Jaka świece do rytuału na pieniądze, przyciąganie bogactwa? Jaka świece na miłość, a jakie świece do ochrony i oczyszczania?

Istnieją sporne teorie dotyczące tematu wyboru koloru do danego rytuału.

Najczęściej można spotkać się z następującymi powiązaniami:
pieniądze: zielony, brązowy, czerwony, złoty,
miłość: biały, czerwony, różowy, zielony
ochrona i oczyszczenie: biały, szary, czarny, czerwony, purpura, fiolet

Najważniejszym jest wybór własnego systemu, który jest zrozumiały i akceptowalny.
Pieniądze: zielony to rozwój, rozrost, ekspansja; brązowy to bezpieczeństwo (materialne), kumulacja dóbr; czerwony został zapożyczony z systemu Feng Shui (wg nas obcy naszej kulturze), złoty to złoto, posiadanie, materia dla samej materii.
Miłość: biel to związek, czystość, ślub i dziecko, czerwony to pasja, seks, żar miłości, różowy to jakby delikatna odmiana czerwieni, miłość przyjacielska, duchowa, zrozumienie, erotyzm, a zielony może być łączony z miłością poprzez nawiązanie do czakramu serca.
Ochrona: biel bo czystość, szarość bo neutralność, czerń bo pochłania spektrum światła widzialnego i tym samym pochłonie wszelkie negatywności, czerwony to siła do walki, purpura i fiolet to ochrona duchowa, wysoka wibracja koloru.

 

 3. Czy świece wypalać do końca? Czy muszę siedzieć przy świecy aż się wypali?

Tradycja mówi, że należy wypalić świecę na jeden raz. To jakby ofiara i powinna być „ukończona”.
Oczywiście zdarza się, że musimy wyjść z domu i co wtedy?
Wtedy najlepiej zostawić świece w żaroodpornej misce/garnku np. w łazience, w wannie. Można wypalać etapami, jednak wedle rozsądku i własnego uznania. Kiedy sami paliliśmy świecę 3dniową zauważyliśmy, że fakt palenia się świecy powoduje, że cały czas o niej myślimy, o tym czy z nią wszystko „w porządku” przez co kierujemy ciągłą uwagę na świecę i tym samym na cel. Znane są świece tzw. siedmiodniowe, a także świece, które dzielimy symbolicznie na 7 kawałków (choćby wbijając w odpowiednie odcinki igły/szpilki/gwoździe). Dla niecierpliwych polecamy cienkie świece których czas palenia waha się w zależności od grubości od około 30 do 50 minut. Takie świece wykonane z naturalnych wosków w tradycyjny sposób są dostępne w naszym sklepie.
Siedzenie przy świecy gdy płonie, pozwala nam wyznaczyć czas kiedy koncentrujemy się na celu, tutaj także cienkie świece zdobywają wielu zwolenników! Zdecydowanie łatwiej posiedzieć 40 minut niż 40 godzin ;-)
Jeśli jesteśmy zmuszeni zgasić świece, nigdy na nią nie dmuchamy, tylko zduszamy ogień specjalnym kapturkiem lub po prostu odwróconą szklanką/kieliszkiem.

 

 4. Co robić z resztkami świec magicznych?

Utylizacja magicznych pozostałości po rytuałach to ważna kwestia. Najczęściej spotykana teoria to zakopywanie. Ale gdy są to czary pozytywne (miłość, zdrowie, pieniądze i inne) często zawiązuje się resztki w tkaninę w odpowiednim kolorze (często w kolorze świecy) i chowa w bezpiecznym miejscu aż do realizacji celu.  Resztki rytuałów oczyszczających, egzorcyzmujących i podobnych, najczęściej zakopuje się w ziemi i tu doskonale sprawdzają się rozstaje dróg, skrzyżowania, oraz rzeki do których pozbywamy się resztek, by popłynęły z prądem wody.

 

 5. Świece figuralne? Świeca kochankowie, świeca penis, świeca krzyż, świeca czaszka…

Tak, przywędrowały do nas świece figuralne wraz z wierzeniami Hoodoo. Świeca figuralna wspomaga nasze działania gdyż obrazuje nam dany cel (jeśli nie potrafimy sobie go wyobrazić), chociaż jak ostatnio ktoś nam powiedział: „palenie postaci zaczynając od głowy wygląda dość upiornie”.
Na świecy można wyryć znak osoby, znak związku osób, ich imiona, narysować krzyż…jeśli jednak to za mało dla Ciebie i Twoja wyobraźnia domaga się silniejszych symboli – sięgnij po świece figuralne.
Problemem tylko może być w jaki sposób się wypalają i czy nie skończy się na rozlanej kałuży zastygłego wosku.

 

6. Czy tylko świece woskowe do rytuałów?

Ogólny trend, jaki obserwujemy w Polsce zakłada wykorzystanie świec z naturalnych wosków do rytuałów i czarów. Jednak do dyspozycji mamy także inne materiały. Chociaż sami tworzymy świece z naturalnego wosku roślinnego, nie potępiamy świec parafinowych. Nauczyły nas tego obrządki voodoo, gdzie tworząc lampy magiczne używa się różnych olejów, także mineralnych.
Osoby gardzące parafiną podkreślają jej szkodliwość. Oczywiście, są gatunki parafiny zniczowej której nie wolno palić w zamkniętych pomieszczeniach, ale są wyszukane odmiany parafiny hydrorafinowanej, dopuszczonej do palenia w domach. Parafina która pochodzi ze świata minerałów może sprawdzić się dobrze w sprawach materii, a woski roślinne w sprawach uczuć. Jest jeszcze stearyna która może pochodzić z tłuszczu zwierzęcego (np. wołowego) i jako taka jest wątpliwej użyteczności w rytuałach. Bywa stearyna roślinna ale często nie mamy możliwości odróżnienia jednej od drugiej, a cena między roślinną (drogą) a zwierzęcą (tanią) jest znacząca. Ostatnim materiałem godnym uwagi jest wosk pszczeli. Pochodzi z pogranicza świata roślin ale i zwierząt. Może być dobry w sprawach współpracy (symbol pszczoły).
Sami jednak zrezygnowaliśmy z użycia wosku pszczelego z kilku względów. Po pierwsze obecność pszczół w ekosystemie naszej planety jest mocno zagrożona, po drugie – wosk pszczeli ma naturalną barwę pomiędzy jasnym żółtym, a brązem. Jeśli tworzymy kolory w tym przedziale jest wszystko dobrze, jednak gdy chcemy świecę różową, białą, błękitną, niebieską i inne tego typu – musimy wosk wybielić, a to odbywa się najczęściej w procesie obróbki chemicznej, podczas której odbarwia się wosk. Niestety metody naturalne są po prostu nieekonomiczne, wiec producenci wosków stosują praktyczne, szybkie i chemiczne techniki odbarwiania wosku. To zaś w naszym mniemaniu niszczy unikalną strukturę wosku nieodwracalnie.

 

7. Magia świec a dni tygodnia.

Według najprostszego schematu:

poniedziałek – emocje, rodzina, matka
wtorek – walka, rywalizacja, energia
środa – komunikacja, handel, podróże
czwartek – duchowość, rozwój, ekspansja
piątek – uczucia, związki, sztuka
sobota – umowy, prawo, czas
niedziela – uzdrawianie, kariera, honory

 

8. Świece dla znaków zodiaku.

Jest wiele systemów próbujących podporządkować zodiak do kolorów. My skłaniamy się ku harmonijnej „tęczy” wierząc w wyższą Inteligencję
baran – krwista czerwień
byk – pomarańczowy
bliźnięta – pomarańczowo-żółty
rak – blado żółty
lew – żółty słoneczny
panna – żółto-zielony
waga – zielony trawiasty
skorpion – turkusowy
strzelec – niebieski ultramarynowy (ciemny, ciepły niebieski)
koziorożec – indygo (pogranicze niebieskiego i fioletu)
wodnik – fiolet
ryby – purpura (pogranicze fioletu i czerwieni)

 

9. Czarna świeca

Wokół czarnej świecy narosło wiele różnych, często sprzecznych teorii. Najczęściej była kojarzona przez niedoświadczonych z rytuałami czarnej magii (przyjmując podział na czarną i białą magię). Owszem, czarna świeca robi złowieszcze wrażenie zwłaszcza gdy towarzyszy jej laleczka voodoo z powbijanymi szpilkami i ludzka czaszka. Jednak obecnie okultyści skłaniają się najczęściej do logicznej wg nas teorii, że natura czarnej świecy (prócz charakterystycznej dla naszej kultury żałoby) to pochłanianie całego spektrum światła, wszystkich kolorów, więc wiązana jest z czystką, pochłanianiem czarów, przerywaniem i odcinaniem.

 

10. Czym zapalać świece magiczne/rytualne? Zapalniczka czy zapałki, a może inna świeca?

Kolejne sprzeczne legendy krążą po świecie. Pisaliśmy o tym wiele razy i powtórzymy raz jeszcze.
Zapalniczka
Zwolennicy: nie zawiera siarki (symbolu diabła!?), krzesze ogień.
Przeciwnicy: jest nienaturalna, daleko jej do sił natury.

Zapałki
Zwolennicy: są naturalne, zawierają minerały, drewno, są „eko”
Przeciwnicy: zawierają siarkę – symbol sił nieczystych

Inna świeca, którą zapalamy dowolnie i od niej odpalamy właściwą świecę
Zwolennicy: unikamy dylematu zapałka-zapalniczka
Przeciwnicy: po co sobie komplikować życie

Możesz wybrać co Ci pasuje, my wybieramy zapałki. A co z demonami? Siarka wg naszego systemu wiedzy działa ochronnie, nigdy nie była kojarzona w logiczny sposób z diabłem. Włada nią Mars, więc doda „kopa” każdemu rytuałowi.
Kilka dni temu poznaliśmy ciekawą teorię (dzięki Iza!) że ludzie kojarzą siarkę z diabłem, bo siarką przepędzano diabły, jak uciekały to po nich zostawał zapach siarki tylko :-D
Bardzo przypadła nam do gustu ta teoria i jej się trzymamy!

 

BONUS

Co znaczy gdy świeca się nierówno pali?  Świeca rytualna rozlewa się.

Starajmy się zachować rozsądek w tym co robimy.
Gdy świece rozlewa się może to oznaczać, że knot w świecy został źle ustawiony podczas produkcji (często zdarza się w przypadku świec ręcznie odlewanych, a zjawisko to pogłębia się im świeca cieńsza). Może oznaczać też, że z jednej strony świecy jest cieplej – ściana, inna świeca, żarówka.
Albo, że mamy przeciąg i wiatr zdmuchuje płomień w jedną stronę.
Jeśli wyeliminujemy te czynniki możemy dopiero dopatrywać się w tym udziału sił magicznych ale zawsze z ostrożnością.
W Cedrowych Wzgórzach tworząc świece do szybkich rytuałów (cienkie) wykonujemy je metodą identyczną jak w XVIw. jedynie zmieniliśmy surowiec, technologia pozostała ta sama. Dzięki temu odległość knota od brzegów świecy jest zawsze identyczna, tym samym unikamy możliwości „skrzywienia” knota w cienkich świecach!

Komentarze do wpisu (23)

8 października 2017

Jaska swiece kupic na odwrocenie zlej energi

20 maja 2018

Nie dosc, ze sproaadzacie ludzi na manowce to jeszcze zachecacie do wyrzucania resztek swiec do rzek, czyli zanieczyszczania srodowiska. Swiece z parafiny i ropopochodnych dodatkow sa smieciami.

4 czerwca 2018

Pani Magdaleno Nowakowska - nie wiem o jakich "manowcach" Pani pisze - a byłoby miło byśmy mogli się odnieść, bo może Pani wpis jest "trolowy" i ma sprowadzić innych "na manowce"? Nasze świece nie są robione z parafiny, co tylko świadczy o totalnym braku świadomości kim jesteśmy. Szkoda więc, że nie przygotowała się Pani na ten wpis. Poza tym wszystkim - piszemy wyraźnie (!), że pozbywanie się resztek świec to teoria. Chcielibyśmy wiedzieć, że Pani odpowiedzialność ekologiczna jest równie duża, kiedy lokalnie obrządki religijne wycinają drzewa by na jeden dzień postawić "ołtarze" na ulicach, oraz widząc ludzi organizujących grilla - podchodzi Pani i edukuje biesiadników. Myśleliśmy, że "polowania na czarownice" skończyły się dawno temu, jednak jak widzimy "inkwizycja" jest czujna i miewa się dobrze. Proponujemy: 1. Proszę zapoznać się z materiałami z jakich robimy świece. 2. Posiadamy certyfikaty pozyskiwania wosku w zgodzie z normami i zasadami - nie niszcząc środowiska i lokalnej społeczności. Woski zgodne są z polityką certyfikacji "Porozumienie dla zrównoważonej produkcji oleju palmowego (RSPO)", posiadają dodatkowo Certyfikat Koszerności i są produkowane ze standardem FDA. Są wolne od materiałów modyfikowanych genetycznie, pestycydów i herbicydów, oraz materiałów toksycznych, co zostało potwierdzone w akredytowanych laboratoriach. 3. Proszę zapoznać się ze materiałami w jakie pakujemy paczki - posiadają certyfikaty, są bidegradowalne. 4. Proszę przyjrzeć się firmie, która mimo że bardzo maleńka - działa i wspiera akcje ekologiczne w miarę swoich możliwości ! 5. Idea Cedrowych Wzgórz opiera się na Wicce, Panteiźmie, wierze w Matkę Ziemię - jeśli takie są założenia "religijne", czy niszczenie Ziemi nie byłoby wbrew "dogmatom wiary"? Wystarczy chwilę pomyśleć, a nie chcieć tylko zaistnieć we wpisie. 6. Następnie proszę ponownie przeczytać tekst ze zrozumieniem i zastanowić się czy taką samą formę reakcji przyjęła Pani i pisze do producentów zniczy? Podpowiem, że tam rzeczywiście są niskiej jakości materiały ropopochodne i proszę podesłać linki z Pani działań na tym polu. Życzymy dużo radości i powodzenia! Cedrowe Wzgórza

4 sierpnia 2018

Witam.Ja wykonałam 4 rytuały bo miałam dużą świecę.Koczowałam przy niej ponad 9 godzin przy ciemnym kolorze.A nie spala się pi 2-3 godzinach jak piszą.Ale wierze,że przyniesie mi szczęście.Narazie nie ma efektów ale może za wcześnie jest.Jeżeli zmieni się coś na lepsze to napisze z ręką na sercu.Narazie póki co chce się płakać nad moim losem.

7 sierpnia 2018

Co zrobić gdy przy paleniu białej świecy, zasnęłam a rano ona zastygła ?

7 września 2018

Fajny artykuł ale czy taki rytuał jest na pewno bezpieczny? I czy takie specjalne świece mogę pomóc? anti-jinx-ritual

8 września 2018

Sylwia Sz - przepraszam, nie mamy pojęcia o co pytasz. Mamy za mało szczegółów. Dominika Karpowicz - Nie wiem o jakim rytuale piszesz. To tak jakbyś pytała, czy leki są bezpieczne. Nie wiem o jakie leki pytasz - jeśli chodzi jednak o "anti-jinx-ritual" to niestety osobiście nie zgadzamy się z całą polityką związaną z tą świecą. Używanie stock`owych zdjęć do poparcia słów ludzi, którym pomogło silnie podważa w naszej ocenie wiarygodność świecy. Dodatkowo świeca, o której mowa powinna inaczej wyglądać! Nie wspomniawszy o nasączonym knocie w opisie... Ufam, ze dobrze zrobiona świeca i prawidłowo odprawiony rytuał może pomóc, marketingowy chwyt który opiera się (w naszej ocenie) na silnej manipulacji osobami w rzeczywistej potrzebie jest niemoralny i przez to całkowicie traci w naszych oczach. W sumie to przykre, bo ludzie nie rozróżnią produktów robionych przez profesjonalistów od masowej produkcji opierającej się jedynie na mechanizmach manipulacji kupującym.

28 października 2018

Witam kupiłam świecę odwróconego działania za 357 zł, minęły 3-y miesiące pieniądze wydane na próżno żadnych efektów /marzenia czy oszustwo/

21 listopada 2018

Do P. Joanny...muszę zapytac...co to za świeca za 357 zł.

25 listopada 2018

Joanno - to świeca o której nieraz ludzie piszą to tzw anti-jinx-ritual - mówiliśmy nieraz o tym "procederze" zwracając uwagę na to skąd pochodzi całość i sugerowaliśmy aby sprawdzili kto to sprzedaje. Co do świecy za 357 zł - to oczywiście nie u nas, a o anti-jinx-ritual już na swój sposób pisaliśmy w artykule o odwróconych świecach. Trudno nam odpowiadać na pytania o ten rytuał, oraz sposób palenia świec jeśli nie chodzi o nasze świece. Czarnobiała świeca, piramida z anti-jinx-ritual nie jest naszym produktem i nigdy nie była, artykuł o tym znajdziecie tutaj: www.cedrowewzgorza.pl/pl/n/62

15 lutego 2019

Zaczynać mnie przekonywać co do tych magicznych świec. ;) w krotce się zapewne odezwę po jedną ;) pozdrawiam.

27 marca 2019

Wypalilam swiece odwroconego dzialania w 16 lutego 2019 I narazie nie ma zadnych efektow.

29 marca 2019

Ja używam świec z wosku pszczelego

1 kwietnia 2019

Grazyna Zajkowska - czy piszesz o świecy, którą proponujemy tutaj: www.cedrowewzgorza.pl/akcesoria-magiczne-hoodoo/swieca-odwroconego-dzialania-podwojnego-dzialania-rytual ...bo nie widzę takiego zamówienia. Czasami bywa rożnie z działaniem, ale nie możemy nic powiedzieć w kwestii działania produktów które nie my sami robimy, bo nie znamy procesu tworzenia przez innych.

18 lipca 2019

Witam,chciała bym potwierdzić wykonanie rytuału z użyciem czarnej czaszki do przekształcenia negatywnej energii w pozytywną . Nie zauważyłam tu nigdzie wzmianki na ten temat . Do którego bóstwa można się zwrócić o ochronę na wszystkich poziomach ? Jak dobrze się przygotować ? Sporo już zapomniałam ... Ile czasu też palić świecę ? Wypalić ją całą jednego wieczoru , czy starać się ją zapalać przez kolejnych 7 dni ? Pozdrawiam wszystkie siostry ;)

29 sierpnia 2019

Witam Ostatnio zapaliłam biała świecę do mojego Anioła Stróża. Przed jej wypaleniem musiałam wyjść z domu, pozostawiam ja w bezpiecznym miejscu oczywiście, ale nie wzięłam pod uwagę że może ja zgasic osoba trzecia. Co w takiej sytuacji? Co mam z nią zrobić? I co z moją intencja do anioła?

2 września 2019

Małgorzata Gresle Salecka, to zależy jaka to świeca i intencja. Myślę, że nie powinno być to problemem aby zapalić ją powtórnie. Jednak zgaszenie świecy zawsze oznacza jakiś brak szacunku jeśli zrobiono to mechanicznie. Jest to bardzo indywidualna sprawa i trudno radzić, gdyż nie znam tej świecy, intencji twórców i całego rytualnego założenia. Gabriel

17 września 2019

Witam, Zapaliłam świeczke w intencji, ale niestety została zgaszona, przez potknięcie się o stolik wosk ugasil plomien, jak to rozumiec, dziękuję za odp. Pozdrawiam

16 października 2019

@Ewelina S...wybacz, że tak późno odpowiadamy, ale byliśmy w trakcie przeprowadzki. Myślę, że nie należy za dużo myśleć nad tym przypadkiem, ale jeśli chcielibyśmy na prawdę czegoś się doszukać, to zastanowiłbym się, czy sama nie sabotujesz swoich działań? pozdrawiam serdecznie Gabriel

26 listopada 2019

Byłam nieostrożna i świeca (czarna) rozlała mi się na wersalkę. Nie dam rady pozbyć się tych resztek, zostaną ze mną na tej wersalce

14 marca 2020

czy świeca rytualna oprócz tego, że jest woskowa, musi mieć jakieś "certyfikaty"? czy mogę kupić w dowolym sklepie taką świecę i używać jej do rytuałów?

2 września 2020

Fajne świece tylko jakoś te zapachy nie są takie fajne :/ Za to z mężem możemy polecić świece od ***************** Zapewniają magiczną atmosferę w mieszkaniu jednocześnie powalają swoimi naturalnymi zapachami których jest mnóstwo :)

5 października 2020

@ Paulina Piętak - czy kupiła Pani nasze produkty? Czy tylko reklamuje Pani nowo powstałą (ile ma jakieś 2 miesiące?) firmę na naszej stronie? ;-) Zapoznaliśmy się z ofertą świec wskazanej przez Panią firmy i zdecydowanie należy zaprzeczyć, jakoby zapachy: pędy bambusa, frezja, piżmo, figa, bursztyn, zielone liście, ogórek czy heliotrop należały do naturalnych olejków eterycznych (i większość pozostałych) :-) Rozumiem chęci promocji nowej marki, też kiedyś zaczynaliśmy, natomiast nieprecyzyjne informacje często mogą zniechęcić Klientów, którzy mogą poczuć się oszukani, kiedy dowiedzą się, że nie istnieje naturalny olejek eteryczny ze śliwki czy pieczonych kasztanów. Ps. Nasze świece nie są aromatyzowane, więc Państwa głos w temacie świec wydaje się nieprawdziwym :-) Zwłaszcza, że od lat informuję, jak trudnym materiałem jest użycie naturalnych `zapachów` w świecach. Czasami okazjonalnie pojawi się taka świeca, jednak nieuczciwym wydaje się wystawianie opinii na temat produktu jakiego się nie posiada. Jeśli jestem w błędzie - przepraszam najmocniej, ale które z naszych świec Państwo posiadacie i których zapach jest tak dla Was tak nie fajny i odpychający (jak wnioskuje po emotikonie). Czekam z niecierpliwością na tę informację, dzięki niej będziemy mogli być coraz lepsi i może kiedyś nawet zaczniemy konkurować z firmą która polecacie z mężem ;-)

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl