Blog kategorie
 
Misy rytualne - magiczne zastosowanie 0
Misy rytualne - magiczne zastosowanie

Rytualne misy w codziennej praktyce magicznej.

Wiele osób, zajmujących się magią, swoje ołtarze wyposaża w przeróżne artefakty – m.in. świece, kadzielnice, może jakąś figurkę bóstwa (?), kociołek, różdżkę, sztylet itd. Generalnie wszystko to, co jest takiej osobie potrzebne do „codziennej” pracy i rytuałów. Znasz to? Oczywiście, że tak! Co jednak z kwestią artefaktów dla duchów, bóstw, Energii? Czy na Twoim ołtarzu są też rzeczy tylko dla nich? Rzeczy dzięki którym będą się czuły „jak u siebie”? No właśnie, o tym aspekcie często się zapomina, a nie powinno.

Dzisiaj na temat wyposażenia ołtarza, spojrzę ze swojej, pogańskiej, strony. Na przestrzeni lat spotykałem się z wieloma ludźmi, którzy zainteresowani byli zgłębianiem ezoterycznego aspektu pracy z runami, czy działaniami związanymi z „magią Ziemi” w ogóle. Przez te wszystkie lata zauważyłem jedną niezmienną rzecz – mało kto wiedział od czego zacząć i jak zacząć. Do znudzenia polecałem rozpoczęcie swojej drogi nie od książek ezoterycznych, a od Eddy Poetyckiej. Tak! Ten średniowieczny zabytek literatury islandzkiej powinien być podstawą rozpoczęcie pracy z magią północną. Eddę Poetycką uważam za swojego rodzaju „biblię” nordyckiego pogaństwa. Prócz historii o stworzeniu świata, uniwersalnych prawach, są też poruszone kwestie magii:

„Czy wiesz, jak rytować trzeba?
Czy wiesz, jak badać trzeba?
Czy wiesz, jak rysować trzeba?
Czy wiesz, jak obrabiać trzeba?
Czy wiesz, jak modlić się trzeba?
Czy wiesz, jak ofiary składać trzeba?
Czy wiesz, jak przekazać trzeba?
Czy wiesz, jak na ofiarę zabić trzeba?”
- Havamal; 144

Wyżej wspomniany fragment mówi o tym, że zanim rozpocznie się pracę z runami trzeba najpierw zgłębić wiedzę na ich temat i wiedzę na temat tego jak zadawać im pytania i jak je interpretować. Strofa 143 mówi również o składaniu ofiary. Tak – ofiara! To jest to o czym dzisiaj chciałbym napisać. Mało kto zdaje sobie sprawę, że za konkretną współpracę i pomoc Siłą Wyższym również należy się zapłata. Przecież nikt nie lubi „pracować” za darmo! Kiedy więc rzucasz runy, czy kreślisz magiczne znaki, zwracasz się do Egregora, który od wieków funkcjonuje i ma się świetnie! Tak jak mówią słowa Eddy – czy wiesz co składać na ofiarę, jak ją przygotować i przekazać? Jestem zwolennikiem twierdzenia, że wiara i praktyka magiczna powinna być żywa i dopasowana do czasów w których żyjemy. Nikt nie będzie dzisiaj przecież biegał za dziką zwierzyną, czy mieszkał w drewnianej chałupie ogrzewanej paleniskiem po środku izby. Niemniej jednak zapłatę za magię trzeba uiścić – to pozostało bez zmian. W tym celu na swoim ołtarzu postaw misę rytualną, która będzie służyć właśnie takim sprawą jak ofiara za wróżbę, rytuał, czy jako ofiara mająca na celu wspomożenia nas w naszym działaniu (przebłaganie Bogów, Duchów, czy innych istot). Ważne by była ona zrobiona z naturalnego materiału – osobiście preferuję drewno i kamień.
Co do takiej misy można włożyć? Po zakończonym rytuale możesz wlać do niej, np., miód pitny, lub dobrej jakości piwo (tutaj mówię oczywiście o trunkach związanych z pogaństwem północnym), czy wsypać ziarno, które po jakimś czasie rozsypiesz ptakom. Możesz też wrzucać do niej jakieś monety, które później, jak już się trochę uzbiera, przekażesz, np., na lokalne schronisko dla zwierząt, lub inny charytatywny cel? Misy możesz użyć również podczas kilkudniowych działań magicznych. Wtedy włóż do niej, np., kartkę z zapisaną intencją i pal świece w celu jej spełnienia. Kiedy rytuał dobiegnie końca wyjmij kartkę, spal, popiół rozsyp na wietrze, a pustą misę wypełni zapłatą. Proste, prawda? Tak niewiele potrzeba by zachować równowagę i podziękować za pomoc i przychylność. Wybierając misę na swój ołtarz, podobnie jak inne Twoje magiczne narzędzia, wybierz taką która najbardziej do Ciebie przemawia. Zostanie ona z Tobą na lata! Będzie nasiąkała Twoimi czarami, historią, wspomnieniami. Będzie zmieniała kolor – będzie żyć i szlachetnieć.
Co więc postawić na ołtarzu kiedy zajmujesz się magią Ziemi, pracujesz z runami, czy po prostu z Żywiołami? Na moim ołtarzu stoi tzw. „las w słoiku”, który zrobił kiedyś dla mnie Gabriel. Rośnie w nim piękny mech, oraz mała sosna! Tak, sosna! Od prawie dwóch lat nie zmienia swojej wielkości, więc wnioskuję, że będzie już rozmiarów „mini”. Do tego jest poroże jelenia (jedno ze świętych zwierząt w mitologii nordyckiej), runy, trochę kamieni, kilka patyków, bęben, oraz właśnie taka drewniana misa rytualna, zdobiona ręcznie wypalanymi wzorami runicznymi. Nie jest ona wielka, ale w zupełności wystarcza do działań magicznych! Jeśli na Twoim ołtarzu brakuje właśnie takiego elementu, zajrzyj do naszej zakładki „runy”. Może znajdziesz tam misę idealną dla Ciebie?

Mam dla Ciebie kod promocyjny (do wpisania w koszyku) na -20% na misy rytualne: procent-na-misy

Dziękuję za Twój czas i odwiedziny 😊
A.

Komentarze do wpisu (0)

 

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium