Blog kategorie
 
Ashe i Mojo - jak je zrobić i dlaczego działają 0
Ashe i Mojo - jak je zrobić i dlaczego działają

Worek Mojo, czyli torba Gris Gris, zwana także Czarodziejską Ręką. Worek z czarami – tak chyba najlepiej nazwać ten niezwykły amulet. Mojo (czytaj: modżo) będzie Ci służył pomocą w każdym celu, jaki przed nim postawisz. To Twój intymny, osobisty sojusznik – dodatkowa, tajemna dłoń czarodziejska.

Mojo zawiera kolekcję Energii, które komponujesz, aby Cię chroniły lub dążyły do określonego celu. Najczęściej tworzymy worki, aby skorzystać z ich mocy przyciągania. Moc worka ogranicza tylko Twoja „Moc Osobista” oraz jakość składników, których użyjesz. Mojo będzie Cię prowadzić, przyciągnie szczęście, miłość, sukces, dobrobyt, pieniądze, powodzenie i spowoduje, że pojawi się wiele innych, pozytywnych elementów Twojego życia. Torby Mojo oparte są na koncepcji animizmu. Animizm to stara szkoła magiczna, która wierzy, że nie tylko Ty i ja mamy Duszę. Duszę posiadają ludzie, ale także zwierzęta, rośliny, kamienie… Przodkowie niewolników nazywali tę Energię - Ashe. Dzięki umiejętności pracy z nią, mogli uzyskiwać wpływ na świat rzeczywisty – materialny. Worki Mojo nawiązują zarówno do tradycji figuratywnych rzeźb ze Środkowej Afryki, jak i szamańskich „toreb z lekami” Indian Ameryki. Jednak także u nas Babki wkładały różne zioła i przedmioty do serwetek i chustek, tworząc magiczne worki. Zawsze był to zbiór potężnych komponentów, w tym ziół, części świata zwierząt, minerałów, monet, proszków, metali i innych osobliwości.
Współcześnie zachowało się kilka tradycyjnych nazw worka Mojo, czasami zwanego Gris Gris (zwłaszcza na terenach francuskojęzycznych), innym razem nazywanego „flanelą”, ze względu na tradycyjny materiał, z którego praktycy Hoodoo tworzyli zaczarowane sakiewki.

Bawełniana flanela jest naturalna, miła w dotyku, ma lekki splot, przez to staje się bardzo organicznym materiałem. Do swoich działań używaj jednobarwnej flaneli. Jeśli worek ma przyciągać rzeczy – urwij
kawałek, potrzebny dla Twojego celu. Jeśli natomiast ma zmusić Energie, by trzymały się z dala – nożycami śmiało tnij kawał tkaniny. Najczęściej będziesz potrzebować czerwonej tkaniny flanelowej, jak wielu praktyków Hoodoo przed Tobą! Dodatkowo przydadzą się inne kolory, zwłaszcza zielony dla spraw zdrowia i dobrobytu. Czerwień uznana jest za kolor królewski, jest symbolem siły życiowej, krwi, dlatego tak doskonale nadaje się do tworzenia magicznych toreb.

Gdy chcesz stworzyć własną Torbę Mocy, udaj się na spacer w ulubione miejsce, najlepiej na łono natury. Weź ze sobą kawałek chałki, mleko lub miód. Możesz także wziąć
dowolne, inne dary. Zapomnij o rzeczach przeszłych, nie martw się rzeczami przyszłymi. Spaceruj. Pozwól duchom miejsca, aby obdarzyły Cię prezentami. Powiedz im: 
„Przychodzę dziś do Was z tymi darami, prosząc Was o użyczenie mi mocy, siły i Waszej magii!”
Ułóż chałkę w dowolnym miejscu (pod drzewem, krzakiem), polej mlekiem, miodem lub złóż inną ofiarę. Spaceruj, niechaj Twój wzrok ślizga się po przestrzeni. Zbieraj przedmioty, które Cię przyciągają, rośliny, pióra, kamienie, owoce… wszystko, co Cię zaintryguje. Po spacerze podziękuj za dary i weź je do domu. Przydadzą się, podczas tworzenia własnego Mojo.
To samo zadanie możesz wykonywać w różnych miejscach – w lesie, w górach, nad morzem, w okolicy źródeł – każda z tych lokalizacji, jak i wiele innych, ma swoją odrębną moc, opowieść i dary, którymi może Cię uraczyć.

Wszystkie zebrane przedmioty są najprawdopodobniej przepełnione Ashe – siłą natury, życiem i Energią magiczną, którą łatwo spożytkować do własnych celów. Ashe, dosłownie, oznacza „niech tak będzie/niech tak się stanie” i jest określeniem boskiej Energii. Jednak prawdziwego znaczenia tego terminu nie da się ująć w normalne słowa. Zaufaj swojej intuicji, otwórz umysł i serce na zrozumienie Ashe, a odnajdziesz go w kamieniu, muszli, piórze i ziemi, w którą uderzył piorun, a także w żywicy drzewa i w wiosennym deszczu.
Pamiętaj, aby worki, które stworzysz - nosić właściwie. Zawsze noś sakiewkę tak, by móc jej dotknąć i poczuć jej obecność. Takim miejscem będzie torebka, kieszeń, chociaż dawniej często chowano je wewnątrz ubrań, w kieszeni na sercu, a kobiety chowały w staniku, a nawet wiązały w talii.

Woreczki Mojo są przepełnione Energią, przepełnione Ashe, ale aby mogły w pełni rozwinąć swój potencjał i „przeżyć” - należy je karmić. Woreczki są subtelnymi zbiornikami Energii, wymagają pielęgnacji, troski, uwagi i pożywienia, aby ich dusza pozostała żywa, skupiona na celu i użyteczna.
Karmić można różnymi materiałami, najważniejsze z nich to płyny oraz proszki: wody kolońskie, perfumy, olejki, mocz, słona i słodka woda, rum, whisky i inne alkohole, pudry, proszki ziołowe, piasek magnetyczny, pyły z ziemi, „brud” z różnych specjalnych miejsc, proszki metaliczne i wiele innych. Łatwiej będzie Ci to zrozumieć, gdy spojrzysz na proces karmienia Mojo, jak na ładowanie telefonu. Korzystając codziennie z telefonu i z jego możliwości, nauczeni jesteśmy by, zwykle co noc, ładować urządzenie. Worek też należy karmić i ładować, aby działał. Dobrze zrobiony worek Mojo, będzie dla Ciebie magiczną pomocą, magiczną dłonią, trzecią ręką w magicznym świecie, ściągającą do Ciebie to, czego pragniesz (tak jak istnieje Ajna – trzecie oko, widzące to, co niedostrzegalne dla fizycznego wzroku).
Dlatego właśnie Mojo zwie się zaczarowaną, magiczną ręką Hoodoo. Taka ręka Hoodoo sięga dalej niż nasze fizyczne dłonie, oddziałuje w metafizyczny sposób na nasze życie. Poprzez nasze ręce tworzymy, działamy, komunikujemy się, chronimy, okazujemy zarówno dobro jak i zło, wskazujemy, pielęgnujemy, okazujemy uczucia, walczymy – to bardzo ważne rzeczy, których możemy dokonać także naszą zaczarowaną dłonią Hoodoo.
Ta dłoń trzyma nasze marzenia, plany, modlitwy, intencje, wolę, siłę los i jest przedłużeniem nas samych, sięgając do widzialnych i niewidzialnych światów. To nasz magiczny podpis w energetycznym świecie astralnym.

Zawsze uważałem, że proces tworzenia, aktywacji i ożywiania worka, musi być skomplikowany i pracochłonny, ale to część prawdy, rzekłbym - jedna strona medalu. Jeśli Twoja wola, zamiar, zaangażowanie i potrzeba będą silne i prawdziwe – tworzenie worka wcale nie musi być pracochłonne. Druga strona medalu jest taka, że ilość czasu i zaangażowania, mnoży wiarę i skupia uwagę, zagęszcza Ashe. Z czasem możesz dokonać doskonałych rzeczy magicznych, pomijając część procesu twórczego. Nigdy nie można jednak pominąć świadomości tego, co i dlaczego Ci służy oraz procesu ładowania – karmienia.
Polecany przeze mnie proces tworzenia worka Mojo, ręki Hoodoo, Gris Gris – wygląda następująco (traktuj to działanie jako pierwsze ze wzorów magicznych. Jeśli dopiero zaczynasz, modyfikuj, staraj
się znaleźć swoją drogę i uwierz, że gdy dasz coś z siebie – świat odwdzięczy się tym samym i zacznie Cię nauczać. Wystarczy, że się na niego otworzysz i uwrażliwisz na to, co ma Ci do powiedzenia):

1. Zbierz potrzebne materiały odpowiedniego dnia. W Twoim zestawie powinny znaleźć się: woreczek flanelowy w wybranym kolorze (tradycyjnie czerwony, ale w niektórych wypadkach wybiera
się inny kolor), określone składniki w liczbie nieparzystej (najczęściej 3, czasem 7, 9 lub 11, rzadko 13), olejek lub określony eliksir magiczny do karmienia woreczka. Dodatkowo możesz przygotować małą świecę. Wszystkie elementy oznaczają cztery żywioły: świeca to ogień, płyn do karmienia to woda, składniki to ziemia, a Twój oddech i zaklęcia to powietrze.

2. Możesz wybrać dzień tygodnia, który najlepiej odpowiada Twojej intencji.
- Niedziela – kariera, zdrowie, honory, zaszczyty, rozwój, kreacja, zwycięstwo.
- Poniedziałek – emocje, intuicja, kobiecość, relacje przyjacielskie i rodzinne.
- Wtorek – walka, Energia, siła, obrona, osiągnięcie celów.
- Środa – komunikacja, handel, podpisywanie umów, dokumenty.
- Czwartek – podróże, duchowość, szczęście, uznanie, dobrobyt, wpływowi ludzie.
- Piątek – miłość, związki, pozyskiwanie bogactw, wartości, seks, intymność.
- Sobota – stabilizacja, dokumenty, sprawy sądowe, historyczność i czas.

3. Jeśli czary wymagają przyciągania (miłość, kariera, pieniądze, klienci...) - wybierz najlepiej czas pomiędzy 11:30 a 12:00, a jeśli pracujesz nad odepchnięciem (niechciany partner, plotki, wrogowie) – wybierz godzinę pomiędzy 17:00 a 17:30. Zasada jest prosta: jeśli chcesz by czegoś przybywało – obie wskazówki zegara powinny być po lewej stronie tarczy, a odwrotnie, jeśli chcesz się czegoś pozbyć - powinny być po prawej.

4. Jeśli możesz, weź pod uwagę ruch Księżyca – przybywający, gdy przyciągasz, a ubywający, gdy odpychasz. Jednak najważniejsze jest działanie. Tylko wtedy, gdy możesz poczekać – poczekaj. Pełnia Księżyca daje Ci największą moc.

5. Namaść delikatnie wybranym olejkiem/eliksirem palce ręki, którą wkładasz składniki do woreczka. Weź każdy z przygotowanych przedmiotów zanim włożysz go do worka, nawiąż z nim kontakt,
wezwij i nawet na głos wyjaśnij, jakie zadanie przed nim stawiasz. Jeśli składnik jest pojedynczy - włóż go w całości. Jeśli to liście, nasiona, weź szczyptę lub całość, zależy to od Twojego własnego wyczucia. Każdy element wezwij z nazwy i określ cel jaki przed nim stawiasz, na przykład: „Sumaku, zmniejsz mój wymiar kary tak, by był dla mnie nieodczuwalny!”, albo: „Chia, strzeż mnie przed plotkami i zamknij usta wszystkim, którzy źle o mnie mówią!”

6. Woreczek możesz rozbudować o dodatkowe składniki, według zasady nieparzystości. Możesz więc dołożyć jakiś składnik – np. zdjęcie, papier z zaklęciem, monetę, ale wtedy dołóż kolejny dodatkowy składnik, aby zachować nieparzystą ilość. Możesz włożyć osobistą rzecz, jeśli chcesz (kosmyk włosów), aby silniej związać ze sobą Mojo. Ostateczna ilość składników powinna być nieparzysta!!!

7. Możesz teraz zwizualizować cel i trzy razy nadmuchać worek – to tchnienie życia, oddech życia. Dzięki niemu worek nabiera mocy. Po nadmuchaniu (powolnym i głębokim), natychmiast zaciągnij
sznureczki i zawiąż trzema węzłami.

8. Aktywuj wszystko, namaszczając wybranym płynem w pięciu punktach. Najpierw górny, lewy róg, później prawy, następnie dolny prawy, potem dolny lewy i wreszcie środek worka.

9. Umieść worek w miejscu niedostępnym dla innych (!), noś go w kieszeni lub na szyi. Mojo miłosne powinno dotykać skóry, czasami kobiety noszą je w stanikach. Jeśli Mojo ma działać ochronnie - umieść go koło drzwi, jeśli ma mnożyć pieniądze – w kasie.

10. Woreczek Mojo należy regularnie „karmić” wybranym olejkiem, whisky lub magicznymi perfumami. Po stworzeniu należy codziennie „karmić” o tej samej porze, przez kolejne 7 dni. Cały czas woreczek Mojo powinien być z nami, przesiąkać naszą Energią. Nosi się go ze sobą, a nocą wkłada pod poduszkę, na której śpimy. Po tym czasie karmimy raz w tygodniu, przez 7 kolejnych tygodni i wreszcie co miesiąc, najlepiej tego samego dnia miesiąca i o tej samej porze, w której został stworzony i aktywowany. Mojo najlepiej zawsze nosić ze sobą, ale można także schować.

11. Worka nie może dotknąć nikt inny oprócz Ciebie! Jeśli tak się stanie (lub zostanie rozwiązany), zgodnie z tradycją - traci swoją moc! Ale i na to są metody ;)

Jest to oczywiście jedna z wielu opcji robienia worka mojo, a sposoby te różnią się zależnie od regionu. Jestem Przekonany, że z czasem znajdziesz swoją osobistą metodę na tworzenie worków Mojo ;)

Różne składniki do worków mojo znajdziesz w naszym dziale Hoodoo - zainspirują Cię one do własnego tworzenia worków Mojo.

 

A Ty na co chcesz zrobić swój worek magiczny?

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie interesujący - udostępnij go innym :)

Komentarze do wpisu (0)

 

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl