Darmowa dostawa!
Kurier DPD od 299 PLN
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
Produkt dnia
Polecamy w szczególności :-)
Maź Zatrzymania
Maź Zatrzymania
50,00 zł
szt.
Siedem Kadzideł
Siedem Kadzideł
30,00 zł
szt.
Zestaw świec maślanych
Zestaw świec maślanych
22,00 zł
szt.

Gwoździe kolejowe

Cedrowe-Wzgórza---gwoździe-kolejowe
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

UWAGA - ZE WZGLĘDU NA UNIKATOWY CHARAKTER PRODUKTU, POSIADAMY OGRANICZONĄ ILOŚĆ GWOŹDZI.

 

Stare, żelazne, zabytkowe gwoździe kolejowe.

Moc tych gwoździ wynika przede wszystkim z materiału z jakiego są wykonane, ale najsilniejszą magię czerpią ze swej historii – funkcji kotwic i czasu jaki spędziły na wykonaniu tej misji. Dlatego żaden „nowy” gwóźdź nie spełni tej roli.

W wielu krajach żelazo uważa się za ochronne, odstraszające „złe siły”, stąd uważa się, że bramy do cmentarzy właśnie dlatego wykonywano z kutego żelaza. Niektórzy mówią, że nawet „płotki” wokół rodzinnych grobów, mogły być umieszczone w tym samym celu – celu rozdzielenia świata żywych, świata materii od świata ducha, świata zmarłych. Wszystko to aby zachować pokój i harmonię pomiędzy światami wewnętrznym i zewnętrznym.

Jeśli pomyślimy o gwoździach, jako tych „odpowiedzialnych” za to, aby setki, tysiące pociągów się nie wykoleiły – zrozumiejmy zawartą w nich wyjątkową.

Dlatego w dzisiejszych czasach takie gwoździe służą kotwiczeniu i przygwożdżeniu (zauważ, że takie pojęcie funkcjonuje) czegoś.

Tradycyjny czar jest używany przez posiadaczy terenów lub najmujących określony obiekt.

Aby zachować dany teren (zarówno wynajmując go lub dbając by go ktoś nam nie odebrał) należało posiadać tyle gwoździ, ile rogów posiada nasz teren. Najczęściej są to 4 gwoździe jednak, jeśli działka ma nieregularny kształt, to każdy róg jest zagięciem linii działki, gdzie obwód zmienia kierunek i takich gwoździ trzeba mieć analogicznie więcej. Jeśli na przykład działka ma kształt litery L to potrzebnych będzie 6 gwoździ. Co do tego etapu większość czarownic i czarowników jest zgodna.
Gwoździe należy obudzić i pobłogosławić dobrym, silnym alkoholem, najlepiej rumem. Umieszcza się je wtedy w niepalnym naczyniu lub na niepalnej powierzchni i polewa alkoholem, następnie podpala. Gdy zgasną warto powiedzieć coś od serca np. „witam wam w naszej rodzinie, poświęcam was duchowemu celowi strzeżenia nas przed wszelkim złem, chorobami, szkodliwymi energiami i duchami” – zdanie warto recytować by oddech padł na gwoździe.
Następnym krokiem jest ładowanie gwoździ energią i wiązanie ich z wykonującym działanie. W tym celu używa się często wybranego oleju magicznego/rytualnego, po czym delikatnie wciera się od szpica do głowy gwoździa – każdy gwóźdź. Robi się to świadomie, jakby chciało się ukazać kierunek promieniującej energii od dołu do góry.

Gwoździe tak przygotowane wbija się w rogi posesji, ewentualnie umieszcza wbite w doniczki z ziemią sprzed domu (ze ścieżki) lub 4 rogów budynku, jeśli mieszka się w bloku – natomiast jest to technika mocno już unowocześniona i uproszczona…wróćmy jednak do tradycji.
Wbity gwóźdź należy następnie spreparować do określonego zadania. W tym celu na główce gwoździa umieszcza się monety (to też symbol zapłaty dla sił duchowych za ich pracę.) Jakie? Tradycja amerykańskiego Hoodoo ma swoje dwie ulubione monety – Srebrny Merkury, twarzą koniecznie skierowaną ku niebu. To gwarancja (wg. Magicznych zasad) że żadne zło nie przekroczy tej bariery – srebro także uważane jest za odstraszające zło, a sama „twarz” to obserwator, rodzaj strażnika – obrońcy. Niektórzy uważają, że jeśli na danym terenie prowadzi się działalność niekoniecznie legalną, albo jest to groźna okolica w ujęciu fizycznym a nie duchowym, należy położyć 4 monety z głową Indianina – głową jak zwykle skierowaną do góry. Takie monety mają przestrzegać przed zbliżającym się zagrożeniem.
Dla wielu niewolników w Ameryce, Indianie stawiający opór byli symbolem przeciwstawiania się i odporności. Dodatkowo rdzenni Amerykanie czasem pracowali dla „białego człowieka” jako zwiadowcy – aby przestrzec go przed nadchodzącym zagrożeniem, stąd moneta z głową Indianina o tym przypomina. Według naszego podejścia to także inwestycja – dar dla sił przyrody – gdy tak myślimy o tych miejscach, gdzie umieściliśmy monety – wciąż stawiamy nową mentalną barierę. Aby dokończyć czar pozostają dwa składniki. Ziemia z grobu bliskiego członka rodziny oraz mocz.
Ziemi grobowej nie zbiera się „ot tak” jak zwykłej ziemi, potrzebny jest do tego rytuał, rodzaj ceremonii. Nie jest to dobre miejsce do dzielenia się tą formą pradawnej magii, jeśli ktoś będzie potrzebował poznać przepis do swoich gwoździ – wiecie, gdzie nas znaleźć!
Na gwoździach leżą już monety, a na nich umieszczamy szczyptę ziemi prosząc przodków o opiekę nad naszą rodziną.
Na zakończenie przykrywamy wszystko ziemią (gwoździe muszą być umieszczone trochę pod poziomem gleby, aby można je nieco zakopać – ukryć) i zwieńczeniem naszej pracy jest oddanie moczu na każdy gwóźdź – tak jak zwierzęta oznaczają swój teren, stawiają barierę i ostrzegają – tak i my zaznaczamy naszą posiadłość.
Oczywiście jak to bywa z ludowymi przepisami, będą się one różnić zależnie skąd pochodzą. Możecie spotkać różne wersje a nawet samemu próbować modyfikować tę klasykę.
Natomiast kluczowym materiałem jest tutaj gwóźdź (nie ruszaj tego) i mocz (to należy do mnie), dodatkami są monety – Srebrny Merkury (zło nie przejdzie), albo Indianin (ostrzegę Cię przed nadchodzącym złem) i ziemia Przodków (pilnujemy i dbamy o was - nasze dzieci).

Czasami wbija się gwóźdź przed progiem, albo krzyżuje dwa, zawija czerwoną włóczką i namaszczone umieszcza nad drzwiami - miejscem który wchodzą różne energie.

Długość 1 sztuki to ok. 130 mm, waga około 160g.

Wszystkie gwoździe zostały pozyskane w sposób legalny z miejsca gdzie dziesiątki lat spełniały swoją funkcję.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl