Święta Łucja

Oto Święta rozwiązująca wszelkie spory, lecząca choroby związane z oczami i przez to jednocześnie usuwa „złe oko”, czyli wszelkiego rodzaju uroki i urzeczenia. Świętą także wzywa się, aby to co robimy przyniosło dobre plony (na przykład ucząc się do egzaminu, przygotowując produkt, projekt czy otwierając lokal). Jako patronka sprawiedliwości – zwracamy się do niej we wszelkich sprawach prawnych wymagających wstawiennictw „Wyższych Sił” aby zadośćuczynić sprawiedliwości.

Święta Łucja

O co szczególnie można prosić?
O pomoc, gdy dopada Cię zwątpienie, depresja, niepokój, zamieszanie, czujesz osamotnienie i nie wiesz, gdzie się zwrócić – wtedy pomaga Ci Święta Łucja. Preferuje kobiety, w konfliktach i sprawach zawodowych zawsze stanie po stronie kobiety. Dlatego też kobiety proszą o poprawę relacji z mężczyznami. Można prosić także o ujrzenie sytuacji taką jaka jest – w prawdziwym świetle oraz o wsparcie wróżenia i widzenia przyszłości i ludzkich losów.

Co ofiarować na ołtarzu?
Białe świece, chociaż kolorem dodatkowym jest także czerwień. Tradycyjnie wypieka się małe, słodkie bułki z szafranem, dodatkowo wystarczy szklanka czystej (źródlanej) wody, jeśli mamy taką możliwość, można ułożyć kilka gałązek palmy.

Jest patronką wróżbitów, mistyków, jasnowidzów i każdego kto chce spoglądać dalej.

Święto przypada na 13 grudnia, lub na przesilenie zimowe (jej imię oznacza światło, przez to jej dniem była najdłuższa noc w roku).

 

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl