Święty Piotr

Jest strażnikiem bramy i kluczy do Królestwa Niebieskiego. Otrzymał dar wiązania i rozwiązywania – ma moc, aby coś zatrzymać albo uwolnić. Związany z Oriszą – Elegua, który również jest strażnikiem kluczy otwierających i zamykających drzwi życia. Przywołaj Świętego Piotra – kiedy chcesz zamknąć, lub otworzyć „drzwi” w swoim życiu. Możesz zamknąć drzwi „złemu losowi”. Namaść wtedy świece balsamem Św. Piotra i powiedz; „O Święty Piotrze, pożycz mi swój złoty klucz, otwórz zamek i uwolnij na mnie wszelkie błogosławieństwa”.

Święty Piotr

O co szczególnie można prosić?
O otwarcie dróg i usunięcie blokad, także życzliwie pomoże w odniesieniu sukcesu w biznesie i obdarzy duchową siłą. Święty Piotr proszony jest także o usunięcie pecha i czarnej magii. To także Święty, którego prosimy o dotarcie do innych duchowych istot, jeśli wcześniej nas nie wysłuchały – pomoże nam otworzyć drogi do nich i uzyskać ich pomoc. Bardzo łagodny i potężny, rzadko jednak pomaga w sprawach uczuciowych i związkowych.

Co ofiarować na ołtarzu?
Tradycyjnie zwykło się oferować stare klucze, najlepiej klasyczne – okrągłe, ale także „puste” klucze, jeszcze nie dopasowane (dopiłowane), ziemię ze skrzyżowania dróg, tytoń, szklankę z czystą (źródlaną) wodą i słodki chleb.

Jest patronem duchowej mocy.

Święto przypada na 29 czerwca.

 

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl