Święty Aleksy - San Alejo

Święty ten jest znany z tego, że odpędza wszelkie zło, demony i złoczyńców. Przywołaj jego obecność, aby chronił Cię przed ludźmi mogącymi wyrządzić Ci krzywdę. Praca z tym Świętym pomaga usunąć złośliwe pomówienia i plotki, ukryć się przed prześladowcami, tak by nie mieli do nas dostępu. Wzywa się go, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim. Jego pomoc (według przekonań) rozciąga się także wstecz – lecząc już wyrządzone krzywdy, rany, oczyszczając ze zła.

Święty Aleksy - San Alejo

O co szczególnie można prosić?
Pomoże w odpędzaniu zła, demonów, złodziei i złoczyńców. Ochroni przed ludźmi chcącymi Twojej krzywdy, mającymi złą wolę względem Ciebie. Wzywany, aby stłumić złośliwe plotki i pomówienia, aby ukryć Ciebie i Twoich bliskich przed chcącymi Was skrzywdzić ludźmi. Prosimy go także o to by ktoś się przeprowadził, na przykład kłopotliwy sąsiad. Pomaga także dźwignąć się po trudnym okresie. Jego imię po hiszpańsku to San Alejo (alejo=daleko) co sugeruje, że odsuwa w dal złych ludzi i złe sytuacje. Natomiast greckie tłumaczenie imienia oznacza obrońcę.
Wzywaj go, jeśli chcesz się kogoś pozbyć, kto nawet nie jest wrogiem, a po prostu nadużył Twojej gościnności (działanie to nie szkodzi nikomu, tylko wysyła określoną osobę do innego, szczęśliwszego dla niej miejsca).

Co ofiarować na ołtarzu?
Białe i różowe świece, szczególnie palone w niedzielę. Na ołtarzu powinno się znaleźć prócz klasycznej świecy i obrazka/figurki – jedynie szklanka czystej (źródlanej) wody i kromka zwykłego chleba. W podziękowaniu można ofiarować datek na jeden z trzech wybranych celów – wdowy i dzieci, podróżników, lub ubogich – odnosi się to do legendy Świętego, którego ojciec zastawiał stoły jedzeniem, dla właśnie tych trzech grup społecznych.

Jest patronem rybaków, bezpieczeństwa, obrony przed złem, ochrony przez ludzką zawiścią, orędownikiem podczas suszy i plag.

Święto przypada na 17 lipca (w kulturze możemy spotkać dwóch Świętych o tym imieniu w dwóch różnych kręgach kulturowych, często zamiennie wzywanych do podobnych celów. Ze względu na częste ujednolicenia – można rytualnie wyzwać Świętego Aleksa lub zapoznać się z historią obu Świętych i dokonać wyboru).

 

CEDROWE HITY!
Te produkty najszybciej znikają z naszych półek! Sprawdź dlaczego!
świeca "Abramelina"
świeca "Abramelina"
37,00 zł
szt.
MABON - złote kadzidło sabatowe
MABON - złote kadzidło sabatowe
30,00 zł
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
21,60 zł
szt.
Węgielki trybularzowe
Węgielki trybularzowe
8,50 zł
szt.
Szybkie pieniądze - Triada - Edycja 2019
Szybkie pieniądze - Triada - Edycja 2019
21,60 zł
szt.
Oko Proroka
Oko Proroka
90,00 zł
Palo Santo z Ekwadrou
Palo Santo z Ekwadrou
30,00 zł
szt.
Olejek Magnetyczny
Olejek Magnetyczny
30,00 zł
szt.

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl