Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać kupony, zniżki, informacje o nowościach i promocjach.
Jak to jest z tym Abramelinem - wesje, odmiany i historia. 0
Jak to jest z tym Abramelinem - wesje, odmiany i historia.

Dzisiaj postaramy się wyjaśnić bliżej różnice i pochodzenie historyczne olejów: ExodusAbramelin i Abramelin wg Crowley`a zwanego olejem aspiracji.
Dzięki tym kilku zdaniom będzie Wam odrobinę łatwiej odróżnić oleje pomiędzy sobą, a je pomiędzy "podróbkami".

Mirra, cynamon, kasja, oliwa, qaneh-bosm...

Bardzo długo staraliśmy się zrozumieć idee tworzenia oleju Exodus. Zwłaszcza, że idąc dosłownym tropem biblijnym nie uzyskuje się oleju a rodzaj wilgotnej masy.
Uzyskany olej jest według naszej oceny i jak widać nie tylko naszej najczystszym i najbliższym wzorowi podyktowanemu Mojżeszowi.
Ma złoty kolor i łagodną strukturę. Problematyką stworzenia oleju biblijnego są składniki, zwłaszcza tajemniczy Qaneh-bosm. Oczywiście także miary szekli których waga w Izraelu wahała się pomiędzy 14 a 15 gramami, gdy sąsiednie kraje używały około 17 gramów. Waga przybytku, czy hin są łatwiejsze do odnalezienia i zidentyfikowania mimo, że i przy nich specjaliści mają odmienne opinie.

Przepis Abramelina to olej mocno zbliżony do biblijnego oleju. Stąd uznaje się, że zapewne nim jest a rozbieżności jakie się pojawiają wynikają z tłumaczeń i uproszczeń. I tak mamy do czynienia z dwoma liniami tłumaczeń. Pierwsze (jakby bardziej naukowe) często spotykane w nazwie Guth/Dehn, oraz tłumaczenie Mathers`a z niekompletnego francuskiego rękopisu na którym opiera swój przepis Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku .

Problematyka przepisów Abramelina zaczyna się w momencie identyfikacji nie tylko tajemniczego Quaneh-bosm a także rozróżnienia Cynamonu cejlońskiego od chińskiego.

Wersja Crowley`azakłada produkcję z olejków eterycznych zamiast maceratu masy roślinnej. Tutaj pojawia się problem ze zdobyciem Galangalu i ten składnik zostaje często zastąpiony przez inne olejki. Niestety nie będzie on wtedy przepisem Crowley`a! Jeśli do jabłecznika włożymy ser zamiast jabłek wyjdzie sernik, nie jabłecznik mimo zachowania „proporcji” J
Dlatego ważne jest zbadanie dokładne źródła olejku.
My z dumą donosimy, że po wielu pertraktacjach z destylarniami z Azji udało nam się zdobyć certyfikowane olejki. Z czego jeden z głównych olejków – mirra ma ciemny kolor. To on decyduje głównie o ciemnym zabarwieniu oleju Crowley`a.

Gdy przy pozostałych olejach przybliżona proporcja olejków eterycznych do oliwy wynosi 1:16, tak w przepisie Crowley`a proporcja ta drastycznie się zmienia i wynosi około 1:0,5 to wpływa na kolor, cenę, ale i na moc biochemiczną (stąd przestroga przed możliwością piekącego odczucia).

Sumując. W żadnym oleju nie ma kwiatowych olejków jak ylang ;-) to nie te regiony świata i nie ta symbolika. Są za to żywice (odpowiednie odmiany mirry), kory (różne odmiany cynamonu) i korzenie (tu zależy od linii czy niemiecka, francuska, biblijna, czy zakonu), oraz oliwa w zmiennych proporcjach.

Olej Abramelina jest najbardziej popkulturowym produktem służącym głównie w rytuałach Hoodoo do osiągania celów, szczególnie na podłożu zawodowym i urzędowym.

Święty Olej Exodus – oczyszcza i błogosławi, Jahwe nakazuje nim nacierać wszystko by stało się czyste i święte.

Olej Crowley`a – symbolizuje całe Drzewo Życia, 10 sefirot wkomponowanych w doskonałość złota, to oliwa - mądrość Minerwy i kolejne sefiry w pozostałych składnikach. To ważny składnik praktyk tej drogi jaką wybrał Zakon Złotego Brzasku.

Komentarze do wpisu (0)

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl