Blog kategorie
wyszukiwarka 2023
Wpisz, czego szukasz, zwróć uwagę na ewentualne literówki i słowa bliskoznaczne. Wyszukiwarka znajduje także produkty po określonym temacie, takim jak: miłość, praca, awans, pieniądze, klienci, oczyszczenie itd.
Pełnia Myśliwych 1
Pełnia Myśliwych

Pełnia Myśliwych

  • Czas: pełnia Księżyca w październiku
  • Inne nazwy: Pełnia Podróżników, Pełnia Więdnących Traw, Krwawy Księżyc, Księżyc Plonów.

Korespondencje:

  • Kolorami tej pełni jest fiolet, purpura, granatowy i czarny
  • Minerałami: obsydian, turmalin, ametyst.
  • Roślinami: róża, kwiat jabłoni, mięta.

 

Pełnia Myśliwych, zwana "Pełnią Podróżników", czy "Pełnią Więdnących Traw" (to chyba jedna z piękniejszych nazw pełni). Pełnia w październiku 2015 roku przypada około 13.06, Słońce znajduje się już w początkowej fazie skorpiona (około 4 stopnia, dokładnie 3 stopień 44 minuta), w opozycji do Księżyca w Byku. Dodatkowo Słońce i Księżyc odbierają pozytywne wpływy Neptuna – co może poszerzyć naszą fantazje, dać większy wgląd w podświadomość i wyczulić nas na postrzeganie pozazmysłowe.

Pełnia ta wiązała się z okresem rozpoczęcia polowań. Średniowieczna nazwa „Krwawy Księżyc” prawdopodobnie miała z tym związek. Chłodne, klarowne powietrze, jaśniejsze światło księżyca wskazujące drogę i potencjalną zwierzynę, której coraz ciężej było się ukryć, gdy drzewa gubią swe liście, a coraz jaskrawsze światło księżyca oświetla coraz szersze powierzchnie.

Uważa się, że czas ten sprzyja osiąganiu równowagi, szukaniu wewnętrznego spokoju. To czas podsumowania, spojrzenia wstecz i oceniania, co udało nam się osiągnąć w tym roku. W tym czasie możemy skoncentrować się na naszym duchowym życiu i zaplanować dalsze kroki w rozwoju. Spoglądamy teraz także na naszą przeszłość, przodków i wyciągamy wnioski, życiowe lekcje.
To okres, gdy chętniej korzysta się z krystalomancji, wróżenia z kuli i pracy ze snem (w tym szczególnym przypadku tym bardziej, że mamy korzystne wpływy Neptuna!).
W kwestii zdrowia należy zachować szczególną uwagę w tych dniach na krwioobieg, oraz krtań, szyję, tarczyce, zęby, żuchwę, migdałki i uszy.
Pełnia zawsze sprzyja zbieraniu ziół, a w szczególności korzeni i bulw. To także świetny czas przesadzania roślin doniczkowych (byk należy do trygonu znaków ziemskich).

Generalnie pełnia to czas uznawany za niekorzystny, jeśli chodzi o różne działania, ale w tym szczególnym okresie mamy większą szanse na harmonijne połączenie naszych celów świadomych i podświadomych. Harmonie, jaką wypracujesz w tym czasie może wpłynąć korzystnie na kolejne dni a nawet tygodnie, czego z całą mocą Ci życzymy!

Komentarze do wpisu (1)

30 września 2020

Fajnie opracowany materiał , dzięki ja praktykuję teź tzw magię źywiołòw.

 

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl