Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać kupony, zniżki, informacje o nowościach i promocjach.
Rytuał Wyznaczania Granic - Strażnik Domu 1

Na 23 lutego przypada rzymskie święto ku czci Terminusa

– boga granic, później utożsamianego z Jupiterem Terminalis.

Tego dnia ofiarowywano mu ofiary z wina, plastrów miodu i plonów.

 

Nawiązując do tych starych zwyczajów, inspirując się nimi zapraszamy do

Rytuału Wyznaczania Granic, czyli tworzenia STRAŻNIKA DOMU.

Naszym celem jest zabezpieczenie mieszania, domu, terenu przed niechcianymi energiami, intruzami i ewentualnym zagrożeniem.

 

Przygotuj:

 • Minimalnie dwa kamienie (ustawisz je na progu wejścia do mieszkania, po prawej i lewej stronie), lub więcej jeśli chcesz rozstawić je w rogach mieszania, rogach posiadłości czy też ustawić na parapetach i innych miejscach.

 • Dodatkowo będziesz potrzebować świecę dowolnego koloru, na przykład z naturalnego wosku, albo białą. Sam wybrałbym brązową ze względu na korespondencję ze stabilizacją i bezpieczeństwem, purpurową, indygo lub fioletową.

 • Ziarna zbóż, miód, wino, wodę źródlaną lub inną czystą, sól, dwa naczynia (misy) szklane gdzie zmieści się kamień, oraz talerz podobnych rozmiarów.

 • oczywiście zapałki, biały obrus i miejsce do pracy.

 

Przebieg rytuału:

 1. Weź kąpiel, lub obmyj twarz i dłonie.

 2. Wejdź do pomieszczenia gdzie uczynisz swój rytuał. 

 3. Rozłóż obrus – choćby to był kawałek białej, czystej (!) bawełnianej tkaniny

 4. Zapal świece w intencji bezpieczeństwa i spokoju.

 5. Wsyp szczyptę soli do wody, zamieszaj palcami zgodnie ze wskazówkami zegara. Następnie poruszając się zgodnie ze wskazówkami zegara skrop przestrzeń na 4 strony świata z intencją oczyszczenia.
  Możesz inwokować
  „tą wodą i solą oczyszczam przestrzeń wokół mnie, jest teraz uświęcona  i wolna od złych energii”, na koniec skrop ołtarz –gdzie przeprowadzasz rytuał.
  (* Dla siedzących głębiej w temacie – możesz stworzyć krąg, wezwać Strażników, utworzyć stożek mocy)

 6. Skoncentruj uwagę na tym wyjątkowym dniu. Stwórz (wizualizuj) potrzebę ochrony domu i domowników.

 7. Weź pierwszy z kamieni, zanurz go w słonej wodzie, wizualizuj oczyszczająca moc wody. Gdy poczujesz, że kamień został oczyszczony – wyjmij go, odłóż i analogicznie wykonaj prace z kolejnymi kamieniami.

 8. Teraz możesz zwrócić się do Terminusa, którego imieniem nazywano kamienie graniczne, by wspomógł Twe działania wyznaczania granic, by pilnował za dnia i w nocy granic jakie teraz wyznaczasz (oczywiście nie jest to konieczne. W rytuale ważny jest nasz komfort psychiczny, wizualizacja potrzeby, oraz podziękowanie "mocom" inne części są bardziej dowolne)

 9. Weź każdy z kamieni do rąk (jeśli jesteś praworęczny umieść prawą dłoń nad kamieniem i poczuj wysyłaną mu moc, jeśli jesteś leworęczny, przekaż moc lewą dłonią), wizualizuj moc zapory, ochrony i bezpieczeństwa jaka wnika do kamienia, tak jakby miał być żywy i rozumiał co do niego „mówisz”. Poproś go o ochronę, zawsze możesz do niego zwracać się imieniem Terminus
  (Terminusie/Kamieniu, trzymam Cię w mych dłoniach i proszę byś strzegł domostwa mego przed wszelkimi intruzami, złem, złodziejami i wszelkimi złymi energiami).

 10. Odkładaj na talerz i mów do kolejnego kamienia.

 11. Następnie „nakarm” swoje kamienie miodem, posyp ziarnami i poczuj radość ze stworzonych strażników.

 12. Na koniec obmyj je w czerwonym winie (druga misa) i tak aktywni strażnicy powinni być rozlokowani w strategicznych miejscach (wejście do domu, posesji, rogi mieszkania, czy parapety)

 13. Podziękuj energiom za pomoc i obecność, misę z winem, ziarnem i miodem wylej na ziemię, by wsiąkła w glebę.

 14. Posprzątaj, pozwól świecy się wypalić.

Komentarze do wpisu (1)

15 lipca 2019

Zawsze poszukiwałem jakiejś ochrony domu.Za każdym razem nieprzemawiała do mnie ta ochrona, myślę, żezakończę poszukiwania, gdyż znalazłem to co wydaje mi się odpowiednie dla mego domu. Dziękuję Z całego serca i wszystkiego dobrego Wam życzę. Pozdrawiam Jacek

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl