Darmowa dostawa!
Kurier DPD od 299 PLN
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.

Szałwia Błękitna (niebieska) - Shasta - oczyszczenie umysłu i ciała, ochrona i uzdrowienie, połączenie z duchowymi mistrzami, wgląd w Kronikę Akaszy.

Dostępność: duża ilość
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BŁĘKITNA SZAŁWIA - oczyszczenie przestrzeni, umysłu i ciała, ochrona i uzdrowienie, połączenie z duchowymi mistrzami, wgląd w Kronikę Akaszy...

Nazwa botaniczna: Artemisia tridentata
Kraj pochodzenia: California (Mount Shasta), Stany Zjednoczone Ameryki.
Znany również jako: Sagebrush, Sagebrush Wielkiej Kotliny, Bylica Trójzębna, Niebieska Szałwia, Błękitna Szałwia.

Wydawałoby się, że to siostra białej szałwii, jednak w rzeczywistości niechaj nazwa nas nie zwiedzie!
Błękitna szałwia, zwana Shasta (lub Mount Shasta) to w rzeczywistości odmiana bylicy - Artemisia tridentata - bylica trójzębna, o przepięknej biało-błękitnej barwie. Mimo, że najczęściej spotkamy ją pod nazwą Niebieska Szałwia - wedle nas błękit będzie lepszym określeniem ;-)
Pochodzi z obszaru Mount Shasta w północnej Kalifornii, gdzie od setek lat służyła celom rytualnym.

U nas - w Polsce - mało znana, ale ufamy że z czasem się to zmieni.
Obecnie uważa się, że ma bardzo silny potencjał energii żeńskiej i przez to idealnie nadaje się do użycia podczas przygotowań do medytacji, czy rytuałów uzdrowienia.
Mount Shasta ma być jednym z siedmiu świętych szczytów tego świata i domem huraganów.
W rzeczywistości to rodzaj wulkanu, którego ostatni wybuch odnotowano w 1786 roku. Góra ta obrósła legendami, zarówno pośród rdzennych plemion, jak i literatury europejskiej.
Pogłoski mówią o zaginionym mieście znajdującym się wewnątrz góry. Podobno są świadkowie, którzy widzieli jaskinie wypełnione złotem i mumiami, z których niektóre miały do 3 m wysokości.
Wiąże się tę górę z legendarną Lemurią - wysoko rozwiniętą społecznością, a miasto (Telos) wewnątrz góry mieli zbudować rozbitkowie z zatopionego "kontynentu" - Lemurii. Oczywiście są analogiczne historie o Atlantydzie.

Błękitnej Szałwii używa się jak innych ziół do okadzania. Pomaga oczyścić i uspokoić energie w domu i w polu aurycznym człowieka. 

Najczęściej zaleca rozpaloną (żarzącą się/tlącą) szałwią okadzać siebie, bliskich lub mieszkanie od góry w dół, oraz zgodnie ze wskazówkami zegara. Następnie należy przewietrzyć przestrzeń.

Warto pamiętać, że podobnie jak to ma miejsce w przypadku białej szałwii, by po okadzeniu wprowadzić energię dodatnią w postaci, np. białej świecy, lub Palo Santo

Przesłanie rośliny:
Oczyszczenie umysłu i ciała, ochrona i uzdrowienie, połączenie z duchowymi mistrzami, wgląd w Kronikę Akaszy.

forma: pęk kwiatostanów, około 15 cm długości.
waga: 24 - 36g (zależnie od proporcji w pęku gałązek i kwiatostanów).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl