Frankincense - Oliban - Boswellia neglecta - "Honey" (Somalia)

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 67,20 zł 67.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

OLIBAN - Zrozumienie i oświecenie

Łacińska nazwa rośliny: Boswellia neglecta- Boswellia zaniedbana

Typ: "Honey"

Mieszanka jasnych kryształach/łzach, uznawana za bardziej miodową w zapachu (z nutami mięty) od swej siostrzanej, etiopskiej odmiany. W rzeczywistości to mieszanka trzech różnych typów Boswellia neglecta, w tym bardzo rzadkiej odmiany, które razem tworzą tą unikalną żywicę zwaną w niektórych kręgach jako "Balsam z Gileadu". Jednak obecnie najczęściej uznaje się inne gatunki roślin za legendarny "balsam" mimo to warto cieszyć się zapachem tej odmiany i zanurzając się w nim - medytować, czy oby na pewno nie jest to mityczny balsam? Używana w celach duchowych do zwiększenia percepcji, spowolnienia i pogłębienia oddechu, medytacji.

Pochodzenie: Somalia
OGRANICZONA ILOŚĆ
Część rośliny: żywica
Żywioł: ogień 

Inne nazwy: kadzidło, olibanum, frankincense, לבונה‎ (Levona/Lebonah), اللبان‎ (Al-libān), البخور‎ (Al-bakhūr), Balm of Gilead;

Żywica z drzewa kadzidlanego, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej powiązanych z ludzką duchowością drzew. Pochodzi z północno–wschodniej części Afryki i okolic Morza Czerwonego. Występuje ono na skraju terenów pustynnych. Jest przedmiotem handlu na Półwyspie Arabskim od ponad 6000 lat. Olibanum było jednym ze świętych kadzideł ceremonialnych opisanych w Torze i Talmudzie, które było symbolem modlitwy i boskiego imienia. Krople żywicy wydzielane z pęknięć w strukturze kory są naturalnym systemem ochronnym przed palącym Słońcem. Olibanum jest jednym z najważniejszych kadzideł. Używany w kosmetyce do ochrony skóry, leczy choroby układu oddechowego, przewodu moczowego, nerwicę oraz zmiany reumatyczne. Dym kadzidła olibanum pomaga osiągnąć stan medytacji, oraz podnosi naszą wibrację. Kadzidłowiec nadaje się idealnie do palenia samodzielnie, oraz w różnych mieszankach – jako kadzidło oczyszczające i niwelujące stres. Posiada zapach w jasnych, cytrusowych tonacjach.

Żywica w szklanym opakowaniu.
Waga: 35 g

 

Proponowane kadzidła są sprzedawane jako ciekawostki botaniczne. Nasza wiedza i pasja odnosi się do tworzenia kadzideł i zapachów. Informacje zawarte na tych stronach służą wyłącznie przyjemności. Nie możemy udzielać porad medycznych ani przepisów, ponieważ nie jesteśmy pracownikami służby zdrowia. Dlatego powyższe dane, są jedynie zbiorem ogólnodostępnej wiedzy historyczno-kulturowej i służą wyłącznie poszerzeniu swojego stanu wiedzy o wybranym produkcie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl