Kadzidła intencyjne, magiczne, specjalistyczne.

Unikatowe żywice sakralne i wyrabiane przez nas ręcznie
magiczne kadzidła z naturalnych składników.

Kadzidło od wieków służyło ludziom do kontaktu z Wyższymi Istotami, może dlatego że unosiło się bez trudu w powietrze i szybowało do nieba. Było ofiarą dla bóstw, niosło prośby i błagania ludzi na ziemi do bezkresnego błękitu, dym łączył się z chmurami, przemierzał świat!

Dziś kadzidło jest nieodzownym towarzyszem praktyk magicznych, chociaż mocno niedocenianym. W naszym systemie wartości istnieją bowiem 4 żywioły. Jak świeca symbolizować będzie ogień*, tak kadzidło będzie powietrzem**. Ogień to transmutacja, zmiana, działanie i energia, ale to powietrze zasila ogień! Powietrze jest tym żywiołem, który najszybciej przemierza świat i najłatwiej ulega zmianie. To komunikacja i porozumienie, to szybkie działanie i takie właśnie może być kadzidło – by szybko dokonać aktu magicznego i szybko otrzymać odpowiedź w postaci efektu.

Dlatego kadzidła są jednym z naszych ulubionych produktów, ale także dlatego, że bardzo silnie są związane z Ziemią Matką. To zioła, drewno, żywice, naturalne olejki eteryczne. Wszystkie te energie – Duchy Ziemi – uwalniane są ze swej materialnej postaci i zamieniają się w eteryczny dym wraz ze spalaniem kadzidła!

Będąc w swej uwolnionej formie mogą posłużyć magowi pomocą, zanieść jego prośby, roznieść jego poszukiwania po całym świecie z prędkością jakiej nie ma żaden z żywiołów.
Oczywiście ich działanie powinno się wzmocnić innymi żywiołami, ogniem, wodą, ziemią – bo ta chociaż działa najwolniej, ma najtrwalsze efekty.

Nasze kadzidła można spalać z użyciem węgielka, lub samodzielnie na żaroodpornej powierzchni, np. w naczyniu wypełnionym solą, piaskiem a najlepiej popiołem ryżowym.

Nauczmy się patrzeć holistycznie, dostrzegać zależności i tworzyć wartościowe, skuteczne rytuały będąc w pełni świadomi działań magicznych i energetycznych przedmiotów, z którymi pracujemy!

Edycję kadzideł na rok 2019 przygotowaliśmy z mieszanek tybetańskich ziół, drzew, wzbogaciliśmy je rodzimymi gatunkami roślin, oraz sprowadzanymi z różnych zakątków świata żywicami, oraz naturalnymi olejkami eterycznymi.
Proszek ten następnie zamieniliśmy w masę i stworzyliśmy wygodne w użyciu i porcjowaniu kadzidła w postaci dobrze Wam znanych patyczków i stożków.

 *- świeca, chociaż możemy patrzeć, że jest ciałem stałym – ziemią, zamienia się w formę płynną – wodę, spalają się opary – powietrze w formie ognia – płomienia, to efektem końcowym jest właśnie ogień;

** -kadzidło powstaje z roślin, te dzięki słońcu (ogień), glebie (ziemia), tlenowi i dwutlenkowi węgla – gazom (powietrzu), oraz wodzie stają się wspaniałym tworem zespalającym te energie. Chociaż w produkcie ostatecznym są elementem żywiołu ziemi. Podczas połączenia z ogniem, przechodzą ze stanu ziemi w stan powietrza i kadzidło właśnie przynależy temu żywiołowi;

ŻYWICZNE KADZIDŁA GATUNKOWE

W naszej codziennej pracy jednym z najtrudniejszych wyzwań jest zdobycie określonych gatunków roślin, olejków, kamieni i żywic. Na rynku bowiem znajduje się mieszanka bliżej niedookreślonych produktów (kadzidło kościelne, mieszanka żywic z drzew gatunku comiphora, itd). Często ze względu na zapotrzebowanie rynku i z powodu braku dostępu określonego materiału - pojawiają się zamienniki, ogólniki o czym zwykle nie jesteśmy informowani bezpośrednio. Taka sytuacja jest z Sandałowcem białym (Santalum album), Sandałowcem czerwonym, który do sandałowców nie należy (Pterocarpus santalinus) czy Cedrem (Cedrus atlantica, Cedrus deodara, Cedrus libani), gdzie zamiast ostatniego sprzedaje się różne odmiany żywotników (tuja), cyprysu i jałowca.
Dlatego w formie pilotażowej udostępniamy Wam dostęp do naszego "magazynu" sprawdzonych, wysokogatunkowych żywic. Przez lata naszej pracy nawiązywaliśmy kontakty, szukaliśmy "dojść" do określonych gatunków żywic i materiałów aromatycznych. Sprowadzane z różnych części świata, rzadkie, szlachetne i niezwykłe substancje wzbogacą i wzmocnią każdy z rytuałów.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to specjalistyczne substancje dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ale my też kiedyś zaczynaliśmy od "olibanu - kadzidła kościelnego" i załatwionej w latach 90-tych mirry z pobliskiego kościoła ;-)
Na szczęście od tamtych czasów dzielą nas dziesiątki książek, kontaktów i różnych doświadczeń.

Wszystkie prezentowane żywice posiadają odpowiednio udokumentowane pochodzenie, w tym nazwy gatunkowe - dzięki czemu możemy z dość dużą dokładnością zaprezentować Wam określone gatunki różniące się pochodzeniem, miejscem występowania lub sposobem zbioru.

Pamiętać jednocześnie należy, że jest to materiał w 100% naturalny, pozyskiwany ręcznie i niektóre żywice mogą posiadać domieszkę włókna roślinnego.
Wybierając żywicę, warto zwrócić uwagę na jej łacińską nazwę - źródło pochodzenia. Jest wiele odmian mirry, z czego tzw. słodka mirra - mirrą nie jest, olibanów jest także kilka i pomimo nazwy "Frankincense" stosowanej zamiennie dla określonych gatunków - często ta nazwa obejmuje wszystkie olibany, zaś nazwa "Smocza krew" kiedyś odnosiła się do jednego czy dwóch gatunków dracen - dziś nazwa handlowa obejmuje ogólnie czerwone żywice, a nawet substancje, które nie są żywicami (tym bardziej czerwonymi).

Zapraszamy do świata szlachetnych kadzideł!
Pamiętaj, że kadzidła spalamy na węglach w niewielkich ilościach. Czasami żywice można rozpuścić (zależnie od potrzeb) w organicznych rozpuszczalnikach, lub odparować w specjalnych kominkach.

Kadzidła magiczne i żywice

Biała Szałwia Biała Szałwia
Cena: 16,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Yerba Santa - święte zioło Yerba Santa - święte zioło
Cena: 24,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Palo Santo z Ekwadrou Palo Santo z Ekwadrou
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Węgielki trybularzowe Węgielki trybularzowe
Cena: 7,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
Damara - Shorea javanica Damara - Shorea javanica
Cena: 20,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Elemi - Manila Elemi Elemi - Manila Elemi
Cena: 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
CEDROWE HITY!
Ten produkt najczęściej wybierali Klienci w ostatnich dniach - sprawdź dlaczego!
MALACH - Posłaniec
MALACH - Posłaniec
85,00 zł
szt.
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
18,00 zł
szt.
Otwarte Drogi - Triada - Edycja 2019
Otwarte Drogi - Triada - Edycja 2019
18,00 zł
szt.
Świecznik
Świecznik
10,00 zł
szt.
Palo Santo z Ekwadrou
Palo Santo z Ekwadrou
25,00 zł
szt.
Spokój - Triada - Edycja 2019
Spokój - Triada - Edycja 2019
18,00 zł
szt.
Exodus - biała świeca
Exodus - biała świeca
50,00 zł
szt.

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl