Zaraz obok świec, kadzidła od zawsze były moją wielką pasją. Moc roślin zaklęta w kryształach ­żywic, korze czy owocach, uwalniana w alchemiczny sposób w kontakcie z ogniem tworzy dym który prowadzi ich moc ku niebu.

Gdy patrzymy na dym często nie zdajemy sobie sprawy, że jego cząstki roznoszone są z wiatrem po „całym świecie”. Są one przechwytywane, asymilowane i transformowane przez otoczenie. Żaden z Żywiołów nie ma tak wielkiego zasięgu jak właśnie Powietrze. Gdy prosimy wraz z dymem o podwyżkę czy miłość, nikt nie zaprzeczy, że tym powietrzem może zachłysnąć się nasz szef, czy wybranek serca. Nigdy nie wiemy, gdzie wiatr poniesie naszą prośbę wraz z dymem.

Od dziecka pragnąłem zgłębiać wiedzę na temat kadzideł – chciałem poczuć zapach Indii, starożytnej Grecji, Mezopotamii czy Egiptu. Chciałem poczuć zapach rytuałów które, niczym wehikuł czasu pozwalają sięgnąć głębiej… aż do źródła. Poznanie kadzideł pozwala na świadome użycie ich jako kotwicy w czasie i przestrzeni, podłączając się pod moc tysięcy lat, setek rytuałów przed nami (a może i po nas) dając drogocenną ofiarę dla Istot Duchowych.

Z czasem moje zamiłowanie do kadzideł zaczęło skutkować szerokimi poszukiwaniami składników. Zawsze staram się odnaleźć najróżniejsze i najrzadsze gatunki, potwierdzić ich autentyczność a później je sprowadzić. Niestety nie jeden raz zostałem w moich poszukiwaniach oszukany i często nie była to zła wola sprzedającego, a jedynie jego niewiedza, a może ignorancja? Biegniemy przez życie, często nie zatrzymując się na chwilę refleksji, nie zadając pytań. Proste drogi wydają się nam najlepsze - rzeczywiście są łatwe, ale nie zawsze prowadzą do tego samego celu co te bardziej wymagające.
Kiedyś usłyszałem ważne zdanie dotyczące rytuałów (a sprawdzi się i w innych dziedzinach życia, np. w kuchni), brzmiało ono: "Wkładasz śmieci - wyciągasz śmieci".
Dlatego tak ważne wydaje mi się używanie najlepszych z dostępnych składników! Dzięki magii oczekujemy dużych i ważnych zmian w naszym życiu, jednak praca "z czym popadnie", to jak gotowanie wytwornej kolacji z resztek jedzenia z fast food`ów... Czasem się uda, ale najczęściej będzie to strata czasu i energii.

Wracając do kadzideł...
Często trudność w ich dostaniu wynika z ich pochodzenia, czasu i miejsca. Wiedząc jakim trudnym zadaniem jest sprowadzenie niektórych gatunków postanowiłem, że zacznę się nimi dzielić tutaj w naszym sklepie. Wierzę, że pasjonatów takich jak ja jest więcej. Dlatego chciałbym by każda z tych osób miała szanse poczuć moc i zapach takich, a nie innych kadzideł. Jednocześnie sprzedaż części moich zbiorów pomaga w sfinansowaniu nowych dostaw kolejnych gatunków!

Okazuje się, że posiadamy jedną z najbogatszych ofert kadzidlanych w Polsce!
Pomimo że niektóre żywice mamy w niewielkich ilościach to jednak kto ma więcej odmian olibanów, smoczej krwi, czy elemi niż my

kadzidła

Biała Szałwia Biała Szałwia
Cena:

24,15 zł

zobacz więcej
Balsam Tolu - Myroxylan balsamum Balsam Tolu - Myroxylan balsamum
Cena:

40,02 zł

szt.
zobacz więcej
Benzoes - Styrax Benzoe (Sumatra) Benzoes - Styrax Benzoe (Sumatra)
Cena:

63,25 zł

zobacz więcej
Benzoes - Styrax Tonikinensis Benzoes - Styrax Tonikinensis
Cena:

78,20 zł

zobacz więcej
Cedr himalajski - Cedrus Deodara Cedr himalajski - Cedrus Deodara
Cena:

38,64 zł

zobacz więcej
Damara - Shorea javanica Damara - Shorea javanica
Cena:

27,60 zł

zobacz więcej
Elemi - Manila Elemi Elemi - Manila Elemi
Cena:

33,35 zł

zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Węgielki trybularzowe (greckie) 27 mm
Węgielki trybularzowe (greckie) 27 mm

8,90 zł

szt.
Kamfora - Cinnamonum camfora
Kamfora - Cinnamonum camfora

37,26 zł

szt.
Storax - Liquidambar orientalis
Storax - Liquidambar orientalis

33,35 zł

szt.
Mastyks - Pistacia lentiscus
Mastyks - Pistacia lentiscus

113,00 zł

szt.

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl