Indiański Strażnik - przypinka, moneta

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 161,00 zł 161.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -

Opis

PRODUKT OCZYSZCZONY I KONSEKROWANY!

1 cent z Indianinem – identyfikowanym jako „Black Hawk”.

Księga Izajasza 62:2 „Na twoich murach, Jerozolimo, postawiłem strażników. Niech nigdy nie milczą — ani w dzień, ani w nocy.”

Czary związane z tą monetą są bardzo stare, ponieważ od 1909 roku rząd USA przestał wybijać te monety. Ich moc pochodzi z unikalności tych monet, z czasów kiedy magiczne użycie wielu przedmiotów było bardziej powszechne, z historii o „indiańskim obserwatorze” zatrudnianym kiedyś, aby ostrzegał przed nadchodzącymi „kłopotami” w postaci kontroli, bandytów i innych nieprzyjemnych okoliczności. Taki obserwator wyłapywał wcześniej nadchodzące niebezpieczeństwo i ostrzegał „pracodawcę”. Na tym fakcie opiera się praca z tą niezwykłą monetą.

Aby być bezpiecznym, trzymać kontrolę, policję, urzędy i inne instytucje z daleka, a także potencjalne zagrożenia wywoływane przez ludzi – zatrudnij „duchowego obserwatora”. Tradycja ta może wiązać się z fragmentem Biblii, z Księgi Izajasza 62:2 gdzie mowa o stawianiu strażników.

Dawniej gdy moneta była bardziej popularna – przybijało się do progu drzwi, lub framugi czterech takich „obserwatorów”, a tam gdzie była prowadzona nielegalna działalność – aż dziewięciu. Taką monetę przybijało się gwoździem na wylot, albo wbijało dwa gwoździe pomiędzy którymi umieszczano monetę, a same gwoździe zaginano tak aby powstał znak „X” ze skrzyżowanych gwoździ, który utrzymywał monety. Taki zabieg miał symbolicznie „przekreślać” i unieważniać wszelkie kontrole i kłopoty urzędowe.

Aby moneta w czarach miała moc ważny jest materiał, wyobrażenie, bycie w obiegu i w wielu dłoniach, okoliczności ale także unikalność, czyli data wybicia. Te daty, które są szczególne jak 1888r mają wzmacniać moc monety, a najpotężniejsze z monet to te wybite w latach przestępnych! Zauważ proszę, że rok 1888 jest niezwykłym nie tylko jako ciąg trzech ósemek, jest także rokiem przestępnym!

Monety tej szukaliśmy bardzo długo (około 4-5 lat z przerwami oczywiście! Czasami bardzo dłuuugimi przerwami) tyle zajęło nam zidentyfikowanie legendarnej monety. Dzisiaj, gdy już wiemy o jaką monetę chodzi jest dużo prościej, ale wiedza ma to do siebie, że przychodzi kiedy jest potrzebna.

Użyliśmy oryginalnych monet z obiegu wybitych w latach 1859 – 1909, w których to tylko wybijano owe monety. Na rewersie zamontowaliśmy „pin” czyli rodzaj maleńkiego pręciku który wraz z „żabką” tworzy przypinkę. Do połączenia użyliśmy kleju epoksydowego, który mocno trzyma igłę, natomiast nie jest tak agresywnie niszczący dla monety jak na przykład metalowy lut, który w początkowej fazie rozważaliśmy do użycia.

Dlaczego tak postanowiliśmy?

Przypinka może być stosowana powszechnie w postaci nie rzucającej się w oczy „ozdoby”, można ją wpiąć w kurtkę, bluzę lub torbę, plecak.
Drugą funkcją jest możliwość wbicia monety w miękkie powierzchnie (np. gipsowe ściany). W tym celu ściągamy „żabkę” i wciskamy monetę w pożądane miejsce.

Uważa się, że jeśli ulegnie uszkodzeniu – przyjęła potężny atak na siebie i należy poddać ją rytualnemu oczyszczeniu a najlepiej podziękować za pracę i zakopać w jakimś miejscu, daleko od domu.

 

Pamiętajmy, że monety podobnie jak inne „czarodziejskie” przedmioty, karmimy – nadają się do tego olejki magiczne lub dobry alkohol np. whisky - ognista woda.

Produktem jest przypinka z oryginalną monetą, cena różni się ze względu na unikalność niektórych monet.

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa!
Kurier DPD od 299 PLN
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl