Tusze i papiery do magii.

Tworzenie symboli, znaków, liter, rysunków jest równie stare
jak moment w którym człowiek pierwotny zauważył,
że nadpalony kawałek drewna zostawia ślad na skale...a pewnie i starsze!

Kiedyś wierzono (i to wierzenie przetrwało do dziś), że czyniąc znak - rysunek danego "przedmiotu" zyskujemy nad nim władzę. Prawdopodobnie z tego źródła wzięło się przekonanie, że znajomość imienia (anioła, demona, boga, sił...) daje nam nad nim władzę, a przynajmniej przywołuje.
Staje się to nader wymowne, kiedy pośród grupy osób wywołujemy kogoś po imieniu lub nazwisku (każdy z pewnością przechodził to w szkole podstawowej, gdy lękał się "wyczytania do odpowiedzi" ;-) ). Zwykle wywołując kogoś - ta postać "zjawia się".

Smocza i motyla krew - atramenty

Litery są niczym innym jak kombinacją znaków. A kombinacja znaków kluczem do danego "zjawiska". Dlatego magia znaków jest tak silna.

Jednak by nadać jej właściwą formę, prócz znajomości symboli, znaków, sygili, alfabetów i imion, bardzo ważny jest sposób pisania.

Przeszukaliśmy 3 kontynenty zanim znaleźliśmy właściwy, naturalny i nie podrobiony składnik większości naszych atramentów - Smoczą Krew!
Z czasem okazało się, że możemy pokusić się o zdobycie określonych odmian i tak powstały "atramenty premium" z różnych gatunków tych rzadkich drzew.

Jednak na tym nie poprzestaliśmy!
Prezentujemy - Motylą Krew! Jak Smocza - należy do żywiołu ogni (energia, pasja, życie), tak Motylą Krwią rządzi powietrze (komunikacja, handel, inteligencja). Piękna, żółta wykonana z wysokiej jakości szafranu, którego zapach wciąż jest silnie wyczuwalny.

Mamy więc ogień, powietrze...przyszła pora na wodę (emocje, uczucia, płynność). To było wyzwanie - opracować naturalny, najlepiej roślinny barwnik w kolorze tak rzadkiego w naturze błękitu, indygo, ultramaryny...
Pierwsze próby z indyjskim Indygo okazały się nie zadowalające. Wreszcie znaleźliśmy składniki i prezentujemy Syrenią Krew - jak przystało na średniowieczną nomenklaturę. Ten jednak z powodu charakteru barwnika jest sporządzony na źródlanej i morskiej wodzie z dodatkiem alkoholu jako konserwantu (dlatego nie pozostawiajmy jej otwartej na dłuższy czas, a po kilku użyciach, dodajmy kroplę silnego alkoholu aby zachował swoje właściwości).

Brakło nam jednak ziemi - z pomocą przyszedł klasyczny atrament, którego ślady znajdujemy jeszcze przed nasza erą. Zachowane przepisy z X czy XII wieku zdradzają składniki - jabłka dębowe, woda od kowala...
Udało nam się odtworzyć ten jednej z piękniejszych i niezwykłych przepisów, który towarzyszył kilka tysięcy lat człowiekowi, a o którym zapomniano gdy wymyślono bardziej "chemiczne" tusze i atramenty.
Gnomia Krew - znów trzymając się nomenklatury średniowiecznej (mistyczna istota żywiołu + krew). Czarny Inkaust, atrament żywiołu ziemi (materia, bezpieczeństwo, stabilizacja) - zmieniający kolor podczas pisania od jasnego brązu po czerń. Podobnie jak Syrenia Krew - jest stworzony na bazie wody, ale jako konserwantów użyliśmy standardowych metod ze średniowiecza ;-) wiec nic z nim nie trzeba robić.
Ze względu na jego skład - może się naturalnie wytrącać ciemny osad w wyniku kontaktu z tlenem z powietrza (który także jest odpowiedzialny za czernienie, mimo wiary, że to nocne niebo nasyca go mocą). Osad nie przeszkadza w używaniu atramentu, a nawet przefiltrowanie atramentu spowoduje wtrącenie się związków żelaza po pewnym czasie.

Wszystkie atramenty powstają z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składników. Jednocześnie staramy się używać ich minimum - jedynie te, które są konieczne - medium (nośnik) i barwnik, czasem konserwant. Nie zawierają aromatów, zapachów, zagęszczaczy (prócz naturalnie występujących w żywicach, czy innym składniku). Są dość rzadkie, jednak poprzez wiele prób znaleźliśmy odpowiednie stalówki, dzięki którym pisanie stanie się dużo przyjemniejsze i prostsze.
Stalówki czyścimy alkoholem, a w przypadku atramentów na bazie wody - ciepłą wodą. Jedynie Czarny Inkaust pozostawia niezmywalny osad - ściemnienie, na żelaznej stalówce. Jest to naturalna reakcja chemiczna.

  • Odrobiną atramentu zakreśl koło wokół pieczęci, zamykając ją i aktywując;
  • Napisz swoje życzenie lub narysuj jego znak i włóż pod płonącą świecę;
  • Zapisz swoją intencję i użyj jako składnika woreczka mojo;
  • Stwórz magiczną "petycję" i użyj do czarów;
  • Użyj go wraz z Octem 4 Złodziei aby pozbyć się "uwagi" niechcianych osób;
  • Pisz atramentami/tuszami by przyciągnąć określone energie do swojego życia;

Smocza i motyla krew - atramenty

 

 

Atramenty, tusze magiczne, pióra i pergaminy

Pergamin oryginalny (dziewiczy pergamin) Pergamin oryginalny (dziewiczy pergamin)
Cena: 140,00 zł
zobacz więcej
CEDROWE HITY!
Te produkty najszybciej znikają z naszych półek! Sprawdź dlaczego!
Siedem Kadzideł
Siedem Kadzideł
30,00 zł
szt.
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
Klienci do mnie - Triada - Edycja 2019
21,60 zł
szt.
Szybkie pieniądze - Triada - Edycja 2019
Szybkie pieniądze - Triada - Edycja 2019
21,60 zł
szt.
Smocza Tarcza - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
Smocza Tarcza - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
44,00 zł 12,00 zł
szt.
Przyspieszenie - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
Przyspieszenie - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
44,00 zł 12,00 zł
szt.
Świece dla 4 Żywiołów (wosk pszczeli)
Świece dla 4 Żywiołów (wosk pszczeli)
10,00 zł
Cascarilla - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
Cascarilla - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
44,00 zł 12,00 zł
szt.
Zestaw świec maślanych
Zestaw świec maślanych
22,00 zł
szt.
Otwarte drogi - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
Otwarte drogi - Magiczny pył rytualny - opakowanie ekonomiczne
44,00 zł 12,00 zł
szt.
Ogień miłości - Triada - Edycja 2019
Ogień miłości - Triada - Edycja 2019
21,60 zł
szt.

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl