Darmowa dostawa!
Kurier DPD od 299 PLN
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 299,00 zł.
Produkt dnia
Polecamy w szczególności :-)
Zestaw 25 aromatycznych żywic i drewien do okadzania
Zestaw 25 aromatycznych żywic i drewien do okadzania
450,00 zł 399,00 zł
szt.
MALACH - Posłaniec
MALACH - Posłaniec
87,00 zł
szt.

Najświętszy biblijny olej Księgi Wyjścia - Exodus

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 144,00 zł 144.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Olej Abramelina, który dotychczas proponowaliśmy Wam, to odpowiednik przepisów jakie można znaleźć obecnie w popkulturze. Najczęściej stosowany w różnych rytuałach, zwłaszcza w Hoodoo.

Niesłabnące zainteresowanie tą miksturą zaowocowało stworzeniem pierwowzoru Oleju Abramelina.

Poszukiwanie składników, proporcji i sposobu tworzenia zajęło nam wiele czasu. Problematyką był zarówno skład oleju, jak i jego dokładne proporcje.
Olej, który prezentujemy zawiera te same proporcje i składniki jak olej podany Księdze Wyjścia (30:22-25).

Bóg zdradza Mojżeszowi skład i proporcje, mówiąc: "Weź sobie najlepsze wonności: pięćset syklów czystej mirry, połowę tego, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów słodkiego cynamonu i tyleż, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnej trzciny, wreszcie pięćset syklów kasji, według wagi przybytku, oraz hin oliwy z oliwek.  I uczynisz z tego święty olej do namaszczania. Będzie to wonna maść, zrobiona zgodnie ze sztuką aptekarską. Będzie to święty olej do namaszczania.”

Od dawna toczą się spory dotyczące produkcji i składu, pojawiają się sugestie, obliczenia, tłumaczenia i poprawki do tłumaczeń.
Święty Olej, który stworzyliśmy to wierne odwzorowanie* składu i proporcji tej mistycznej mikstury. Jest wykonany ręcznie z najdoskonalszych składników, filtrowany wielokrotnie, a jego odpowiednik od lat używany jest w najróżniejszych kościołach po dziś dzień do święceń kapłańskich i zwany jest Krzyżmem.

Jeśli decydujesz się na zakup buteleczki oliwy musisz przede wszystkim traktować ją z ogromnym szacunkiem. To nie jest kosmetyczna mieszanka syntetycznych zapachów. Cały skład jest naturalny, pachnie orientalnie i posiada najwyższe duchowe wibracje. Traktuj tę mieszankę jak szczególny Dar od Wyższych Istot, które są autorami przepisu.

 Do czego można używać oleju?

Biblia wspomina, żeby wylewać go obficie na głowy aż spływa po brodzie (olej jest dużo delikatniejszą wersją niż najsilniejsza odmiana – Olej Abramelina wg A.Crowleya) jednak wystarczy namaścić dłoń/palce i lekko naznaczyć dany obiekt.
Olej ma czynić czystym i świętym, wszystko czego dotknie. Dlatego ludzie, którym udało się wejść w posiadanie cudownego oleju namaszczali nim wszystko co chcieli uświęcić. Nie było lepszego remedium na wszelki złe energie, można było namaszczać siebie, bliskich, domostwa. Do dzisiejszego dnia można używać tego oleju by namaścić próg domu i ościeża – by żadne zło nie wtargnęło do naszego domu. Można namaszczać samochód, codzienne przedmioty.
Jednak najdoskonalsze wykorzystanie tego wyjątkowego oleju to uświęcanie przedmiotów do czarów. Różdżek, sztyletów, kielichów, szat, ołtarzy, mis i wszystkiego co ma służyć magii. Czasami zdarzało się iż odrobinę oleju rozlewano na groby bliskich jako ofiarę i uświęcenie.
Namaszczenie olejkiem mogło być porównywalne z formą egzorcyzmu. Oczywiście wszystkie te użycia są praktykami „domowymi”. W religii chrześcijańskiej jest to jeden z bardziej tajemniczych i mistycznych składników – co jednak nie dotyczy tej informacji, a zainteresowane osoby odsyłamy do odpowiednich lektur.

 

Pojemność butli: ponad 40g 

* -  olej jest dość dużą tajemnicą od lat. Mimo proporcji składników, nie ma jednoznacznej zgody historyków, mistyków i badaczy. Wonna trzcina, której pisownią najczęściej spotykaną jest quaneh - bosm, wciąż budzi zastrzeżenia, tak jak sposób produkcji wskazujący na destylację lub użycie stożka ekstrahowania (użycie klasycznej metody nie daje żadnego zadowalającego efektu). Produkt jaki stworzyliśmy jest oparty na współczesnych informacjach, takich jak ciężar właściwy, zawartość olejków i substancji lotnych w materiale roślinnym, oraz rozpuszczalności w olejach. Dzięki temu stara się wiernie naśladować oryginał.

 

 

 

 

 

Dane techniczne

Akcesoria magiczne Tak
Rytuały i działania magiczne Tak
Amulety i talizmany Tak
Oczyszczenie i usunięcie uroków Tak
Ochrona i obrona Tak
Kondycja i zdrowie Tak
Sądy i wyroki Nie
Praca i awanse Nie
Rozwój i nauka Nie
Kontrola i dominacja Nie
Uznanie i sława Nie
Klienci i biznes Nie
Pieniędze i presperity Nie
Miłość i związki Nie
magia ziemi Nie
magia powietrza Nie
magia wody Nie
magia ognia Nie
Magia runiczna Nie
Magia anielska Tak
magia żywiołów Nie
magia wysoka (ceremonialna) Tak
magia niska (ludowa) Tak

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl