Magia domowa

przemierzamy całe przestrzenie by poznać, wybrać i odtworzyć dla Was
dawne mikstury!

Magia domowa jest stara jak świat, a przynajmniej jak ludzki gatunek. Najprawdopodobniej zanim jeszcze nasi przodkowie zaczęli się porozumiewać, doceniali Moc jaka ich otaczała.
Dziś przeszukujemy stare książki, rękopisy, przepytujemy starszyzny wioskowe, przemierzamy całe przestrzenie by poznać, wybrać i odtworzyć dawne wierzenia!

W magii domowej znajdziecie różne artefakty, wskrzeszone przepisy, przedmioty, remedia i inne rzeczy przydatne w codziennym życiu.
Dział ten powstał także z myślą, o wszystkich tych, którzy praktykują magię samodzielnie.
To dział dla osób chcący działać, rozwijać się i kreować rzeczywistość wokół siebie! 

Dużą część z tutejszych przedmiotów tworzą wierzenia Hoodoo. Dla niewtajemniczonych, mogą wydawać się dziwne, lub można podchodzić do nich z dystansem.
Jednak współczesne Hoodoo to chyba najlepiej zachowany zestaw osobistych, domowych praktyk magicznych, który dzięki elastyczności oparł się niszczącej sile współczesnego, populistycznego toku myślenia.

Hoodoo to mieszanka wierzeń i magii afrykańskiej, chrześcijańskiej, żydowskiej, egipskiej, indiańskiej i europejskiej.
To czyni tę magię nadzwyczaj skuteczną, gdyż nie zamyka się na "prawdę jedyną" i chętnie adoptuje praktyczne i użyteczne przepisy do swojego kanonu wiary i praktyki!

Amulet zaklęty w sakiewce

W afroamerykańskiej kulturze Hoodoo istnieje przekonanie, o możliwości zamknięcia zaklęcia w torbie, celem stworzeniu amuletu pod postacią flanelowej tkaniny, która wewnątrz kryje (zwyczajowo) od jednego do trzynastu składników. Przygotowana w specjalny sposób staje się zaklęciem, rodzajem „modlitwy” zamkniętej w sakiewkę – worek. Od wieków nazywana szczęśliwą torbą, zaczarowaną ręką, workiem korzeni, jomo, gris-gris. Samo słowo "mojo" obecnie można tłumaczyć jako rodzaj talentu lub prezentu. W naszym języku najbliższym określeniem będzie „urok” lub „urok w torbie”.

Worek mojo, zwany torbą z czarami, służy zbudowaniu zaklęcia w formie fizycznej. Przypuszczalnie dawniej stosowano sakiewki, a potem tkaninowe chusteczki do nosa, aby w nich ukrywać magiczne składniki. Założenie jest proste – wybierasz odpowiednią ilość składników (zawsze nieparzystą), chowasz zaklinając je w kolorowym, tkaninowym worku, dodajesz „tchnienie życia”, zamykasz i namaszczasz. Worka po zaklęciu nie wolno nikomu oddawać do oglądania (chyba, że tworzysz go dla kogoś, wtedy tylko ta osoba może go dotykać). Worek ukrywa się w odpowiednim miejscu – w firmie dla przyciągnięcia klientów, w kasie dla gotówki, w łóżku dla wierności małżeńskiej, koło progu domu dla ochrony lub nosi się go ze sobą w kieszeni, a ten miłosne tak, by dotykał ciała.

Przepisy na różne klasyczne worki mojo znajdziesz na naszej drugiej stronie - Kronika Świateł - Worki Mojo, wystarczy że się tam zalogujesz.

Jak samodzielnie stworzyć worek mojo?

 

Akcesoria magiczne Hoodoo i inne

Gwoździe (2 sztuki) Gwoździe (2 sztuki)
Cena:

8,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
węgielki trybularzowe (greckie) 22 mm
węgielki trybularzowe (greckie) 22 mm

4,50 zł

Węgielki trybularzowe (greckie) 27 mm
Węgielki trybularzowe (greckie) 27 mm

8,90 zł

szt.
Tablica radiestezyjna do pracy z wahadłem
Tablica radiestezyjna do pracy z wahadłem

45,00 zł

szt.
Piasek magnetyczny aktywowany z magnetytem
Piasek magnetyczny aktywowany z magnetytem

22,00 zł

szt.
Gwoździe (2 sztuki)
Gwoździe (2 sztuki)

8,00 zł

szt.

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl