Treść i wzory pieczęci oraz tablic zawartych w "VI i VII Księdze Mojżesza" przypisuje się biblijnemu prorokowi i prawodawcy - Mojżeszowi. Miała by to być kontynuacja Tory - Pięcioksięgu Starego Testamentu, a zawarte w niej formuły i zaklęcia miały uczyć jak czynić cuda z biblijnych opowieści.
Oczywiście ile w tym prawdy - nigdy się nie dowiemy. Pierwszych zapisków tych ksiąg możemy doszukać się w XVIII w, a kopie tego grimuaru wraz z niemieckimi imigrantami dotarły do Ameryki, gdzie przetłumaczony (z niemieckiego na angielski) rozprzestrzenił się po świecie, przez Karaiby, Afrykę, wracając do Europy.
Księga ta miała ogromny wpływ na Hoodoo - dlatego tak często tradycja ta czerpie z tych właśnie piecz

Jak ich używać?
Najczęściej należy je nosić ze sobą, lub umieścić w określonym miejscu. Niewątpliwie - zgodnie z tradycją Hoodoo - wypalenie świecy na pieczęci/tablicy, zawsze aktywuje i wspomaga działanie tejże. Dlatego wybierając daną pieczęć/tablicę - możesz dobrać świecę wykonaną z białego wosku roślinnego, odlaną w szkle z naniesioną grafiką wybranej pieczęci. Aby wzmocnić pieczęć na pergaminie (papierze imitującym pergamin zwierzęcy), który był klasycznym materiałem do "rysowania" pieczęci - należy umieścić go pod świecą i zapalić ją wypowiadając życzenie. Gdy zakończy się palenie - pieczęć jest wzmocniona i gotowa do użytku. Jeśli chcesz możesz także namaścić jej 4 rogi i środek (łącznie 5 punktów) wybranym olejkiem np. olejem Abramelina/Exodus, który doskonale wpisuje się w tradycję i przeznaczenie tych pieczęci.

VI i VII Księga Mojżesza -Pieczęcie i Tablice

Pieczęć Pokoleń - Przodków Pieczęć Pokoleń - Przodków
Cena:

9,20 zł

szt.
zobacz więcej

Cedrowe Wzgórza - Sklep magiczny i Pracownia Sztuki Ezoterycznej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl